Stoličkový výťah pre rodinný dom Acorn 180

Pred časom nás oslovil klient z Hurbanova. Potreboval poradiť a pomôcť rozhodnúť sa. Nevedel si vybrať najideálnejšie riešenie pre jeho „problém“. Hľadal vhodný výťah do rodinného domu. V interiéri prevažuje elegantný prírodný materiál – drevo. Z neho sú vystavané aj schody, čo je v súčasnosti čoraz zriedkavejší jav. Obával sa, že pri inštalácii stoličkového výťahu bude preto nutná aj celková úprava schodiska, aby sa spevnila dráha tohto prepravného zariadenia.

Šikmá schodisková sedačka (stoličkový výťah) – úspora miesta, času i energie

Po prezretí si interiéru a jeho možností sme prišli s návrhom nainštalovať zákazníkovi šikmý výťah na schody typu Acorn 180. Je to špeciálna schodisková sedačka, ktorej umiestnenie sa realizuje cez tzv. stojky do dreva. Jednou z jej nosných výhod je, že inštalácia nevyžaduje žiadne stavebné úpravy a zásahy do schodiska, pričom, ako vidíte aj z priložených fotografií, je vhodná aj do stiesnených priestorov, na úzke schodiská.

Dokážeme ju plne prispôsobiť požadovanému miestu a jeho prípadným úskaliam. Napríklad klient z Hurbanova potreboval, aby sme preň vytvorili dráhu, ktorá by mu umožnila presuny z obývacej časti domu na jeho vrchné poschodie. Situácia bola o to komplikovanejšia, že okrem spomínaného nosného schodiska sme museli zdolať aj ďalšiu bariéru – zopár schodov vedúcich z chodby do obývacej časti domu. Vďaka stoličkového výťahu Acorn 180 sme tak vyriešili dve bariéry (hlavné schodisko a „bočné“ schody) v rámci jednej konštrukcie a jedného produktu. Prirodzene, je 100% bezpečný a komfortný.

Koľajnica stoličkového výťahu pre imobilných

Čo hovoria na tento stoličkový výťah naši zákazníci?

Okrem toho si Acorn 130 zákazníci veľmi pochvaľujú, lebo jeho koľajnica sa skladá z už vopred vyrobených dielcov, ktoré máme bežne skladom. Vďaka tomuto špecifickému stavebnicovému systému vodiacej koľajnice ho môžeme dodať a namontovať u klienta na akékoľvek schodisko ihneď – bez čakania na výrobu zariadenia.

Využíva sa na prepravu imobilných osôb alebo seniorov po schodiskách s  dráhou s variabilným sklonom a smerom tak v interiéroch rodinných domov ako aj na prekleňovanie schodísk v bytovkách. Súčasťou každého balenia sú, samozrejme, bezpečnostný pás, pohodlné opierky na ruky a diaľkové ovládače. Vďaka nim dokáže sedačku ovládať aj iná osoba.

Nezaplatiteľná pomoc sa dá v niektorých prípadoch poľahky zaplatiť

Náš spokojný klient odporúča kontaktovať a nechať si poradiť s výberom priamo od profesionálov. Cena stoličkového výťahu sa, samozrejme, veľmi líši. Vždy závisí od konkrétnych podmienok (množstvo schodov, resp. poschodí, ich výška, špecifické požiadavky a pod.). No navrhnutie riešenia a vytvorenie cenovej ponuky Vám poskytujeme bezplatne. Zároveň vieme pomôcť aj so žiadosťami na uplatnenie nemalých zliav, na ktoré máte vo viacerých prípadoch nárok.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“