Jedným z najobávanejších a najnebezpečnejších miest v domácnosti je práve kúpeľňa, v ktorej trávime každodenne veľké množstvo času. Nech ide o rôzne telesné znevýhodnenie, vek či iné atribúty, každý z nás chce byť čistý a udržiavať sa v telesnej i hygienickej kondícii. V mnohých prípadoch však práve chradnutie fyzických síl či rôzne zdravotné znevýhodnenia zabraňujú samostatnosti a privádzajú nás do situácie, keď musíme riešiť a premýšľať nad bezpečným zabezpečením miest v našej domácnosti.

Preto sme si pre vás pripravili sumár našich produktov, ktoré budú pre vás predstavovať bezpečné, jednoduché a bezstarostné vstupovanie a vystupovanie z vane.

Stropný zdvihák

Stropný zdvihák predstavuje jednu z najzákladnejších a najnevyhnutnejších pomôcok pri presune z miestnosti do kúpeľne. Ide o transfer zdravotne znevýhodnených osôb, seniorov či ľudí po operácií, ako aj pomocníka pre opatrovateľov v domácom prostredí, inštitúciách či domovoch sociálnych služieb.

Ide o jedinečný zdvíhací systém, ktorý je patentovaný prehupom medzi danými miestnosťami. Presúvanú osobu vďaka prehupu nemusíte opätovne zdvíhať na vozík a zložito vkladať do vane. Presun do vane je vo väčšine prípadoch náročný a komplikovaný, obzvlášť, ak ide o úzke priestory. S ľahkosťou a bez väčšej námahy sa dostanete do vane a bez pomoci inej osoby vykonávate všetky hygienické úkony priamo v stropnom zdviháku za pomoci kúpacieho a toaletného prepravného vaku.

Sedačka do vane/sprchy

Vaňový, resp. sprchový priestor je v mnohých prípadoch rizikový a nebezpečný. Práve vďaka sedačkám do vane/sprchy môžete imobilnému človeku zaručiť pocit istoty a komfortu, ako aj stabilitu. Neváhajte si vybrať z našej pestrej škály sedačiek pri každodennej hygiene imobilného pacienta.

Dosky a vaky do vane

Doska na vaňu

Ďalšou alternatívou môže byť pre vás kúpeľňová doska. Etac Fresh predstavuje jedinečné dizajnové riešenie pre bezpečie s komfort vo vašej vani. Zatiaľ čo predná hrana je umiestnená na vonkajšej strane vane (ide o širokú časť, ktorá poskytuje maximálnu podporu pri premiestňovaní), stredná časť je zúžená – umožňuje ľahký prístup pre intímnu hygienu. Jej súčasťou sú štyri trecie podložky, vďaka ktorým je podložka bezpečne umiestnená vo vani.

Podložku nájdete v dvoch dĺžkach, aby ste si mohli vybrať správnu veľkosť k vašej vani.

Doska na presun imobilnej osoby

Pri presúvaní z invalidného vozíka do vane/sprchy vám môže vynikajúco poslúžiť práve doska na presun imobilného. Ide o skladaciu plastovú dosku, ktorá má hladký protišmykový povrch. Pomocou rúčok na oboch stranách ju pevne uchopíte a imobilného presuniete na požadované miesto. Ide o jednoduché, no efektívne riešenie.

Madlá pre imobilných

Pre zdravotne znevýhodnených, seniorov či imobilných môžu byť práve madlá neodmysliteľnou súčasťou. Ide totiž o pomôcku pre lepšiu stabilitu a oporu vo vani či sprche. Práve uchopením si imobilní zabezpečenia podporu a uchytením madla sa jednoduchšie zodvihnú z miesta, pridržia či natiahnu. Vyberte si z našej ponuky, správne zvolené madlo vie ľuďom s obmedzenou mobilitou zjednodušiť každodenný život.

Naše tipy

Dbajte o to, aby bola podlaha vždy suchá a predišli ste pádom či iným zraneniam. Používajte protišmykové podložky, ktoré vám zabezpečia istotu pri akomkoľvek presune vo vašej kúpeľni.

V prostredí so zvýšenou vlhkosťou, aká je práve v kúpeľni, vie byť elektrina veľmi nebezpečná. Preto je nesmierne dôležité klásť dôraz a požiadavky na kvalitu a dizajn pri výbere svietidiel. V prípade osvetlenia, ako aj vypínačov a zásuviek, dôkladne myslime na bezpečnosť a poraďte sa s odborníkmi, ktorí vám dopomôžu k správnej voľbe tých ktorých elektrospotrebičov a svietidiel.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“