hello world!
Zverejnené: 8 decembra, 2021

Bezbariérový vstup do domu alebo ako dokáže stoličkový výťah zmeniť celkový pohľad na život

Možno aj vy bývate vo viac poschodovom dome, ktorý máte už dlhoročne zariadený tak, že obývate jeho hornú časť a schody vám robia čoraz väčší problém. Môže to byť skľučujúce, keďže prerábať dom nie je jednoduchá záležitosť a investovali ste už veľa času, energie či peňazí do jeho rekonštrukcie. Vieme vám však pomôcť.

Po schodoch, po schodoch...

Schody vedia skomplikovať život mnohým ľuďom. Existuje však riešenie, vďaka ktorému môže váš život nadobudnúť nové rozmery. Na mysli máme stoličkový výťah Minivator 1000, ktorý je určený práve na prepravu imobilných po schodisku s priamou dráhou. Hovoríme o stoličkovom výťahu, s ktorým môžete prekonávať priame (jednoramenné) schodiská v interiéroch aj exteriéroch. Vytvoríte si tak bezbariérové schodisko.

Pohodlná sedačka

Sedačka na zdvíhacom zariadení pre ŤZP je komfortná, no zároveň estetická s nadčasovým dizajnom, ktorý je vhodný do akéhokoľvek prostredia. Sedačku stoličkového výťahu je možné sklápať, čím ušetríte priestor na schodisku v prípade, ak sa výťah práve nevyužíva. Šetrí vám tak miesto a zbytočne nezavadzia.

Sedačka sa pohybuje po vodiacej koľajnici, tá je vyrobená z ušľachtilého hliníka (uchyteného do schodiska). Samotná inštalácia stoličkového výťahu nám trvá len pár hodín. Strach, že budete musieť vykonávať stavebné úpravy, mať nemusíte. Pri dodávke výťahu od nás obdržíte dva diaľkové ovládače, ktoré môže obsluhovať aj iná osoba.

 

Účelný a praktický stoličkový výťah

Stoličkový výťah sa môže popýšiť hneď viacerými atribútmi, vďaka ktorým sa radí k vychytávkam medzi domácimi výťahmi. Ukončenie koľaje v spodnej stanici (čím máme na mysli ukončenie dráhy na prízemí) je sklápateľné. Dôvod je ten, aby bola koľaj používaná len počas jazdy a mimo nej nebránila prechodu medzi ostatnými miestnosťami v dome.

Ako môžete na fotografii vidieť, dráhy stoličkových výťahov sú veľmi variabilné a prispôsobiť ich dokážeme akémukoľvek typu schodiska, ako aj domu či rôznemu inému projektu. V hornej stanici môžete mať prvotne pocit, že ide o nepraktické riešenie, opak je však pravdou. Keďže je stolička otočná (je vybavená otočným sedadlom), klient sa v cieľovej stanici dokáže pri výstupe aj so stoličkou otočiť tak, aby mohol vystúpiť čelom k podeste, čím sa zaručí 100% bezpečnosť.

 

Na prvé poschodie, poprosím...

Pri tomto projekte bolo najvýznamnejšou požiadavkou klienta, aby sa mohol jednoducho dostať na prvé poschodie. Dom je viacposchodový, klient však bezbariérovosť riešil len do prvého poschodia, ktoré je preňho zrejme plne prispôsobené. Domu chýbal tento dôležitý debarierizačný prvok, o ktorý sme jeho dom inštaláciou stoličkového výťahu doplnili.

 

Vďaka výťahu sa domov klient vracia rád

Pri zadaní tohto projektu sme vychádzali z hlavného námetu, ktorým bol bezbariérový presun nášho klienta medzi domom a jeho záhradou. Akiste, radi trávime svoj voľný čas v prírode, na čerstvom vzduchu vo svojej záhrade, ktorej dary a pôžitky si vychutnávame najmä v letných mesiacoch.

Návšteva lekára či ďalšie potrebné vychádzky z domu budú tak práve vďaka tomuto zdvíhaciemu zariadeniu možné kedykoľvek. Mobilita sa pre klienta stala každodennou súčasťou života, nemusí si lámať hlavu s tým, ako sa dostane preč zo svojho domu, nie je odkázaný na iných. Stoličkový výťah mu vytvoril možnosť ísť kedykoľvek kamkoľvek.

 

Aj bez elektrického prúdu

V prípade, ak by ste mali výpadok elektrického prúdu, stoličkový výťah je poistený neustále sa dobíjajúcimi batériami. Obsahuje aj bezpečnostné prvky, ako napríklad citlivé okraje. Výťah sa vďaka nim zastaví, ak príde do kontaktu s inou osobou alebo cudzím predmetom na schodisku. Logické riešenie, ktoré vás ochráni pred možným nebezpečenstvom pádu či zranenia.

 

A ako vám vieme pomôcť? Využite napríklad štátnu finančnú pomoc

Ako na všetky zdvíhacie zariadenia, aj na tento stoličkový výťah máte nárok štátnej finančnej pomoci, ktorý určite neváhajte využiť. Viac informácií sa od nás dozviete na našich stránkach.

Rovnako aj pri stoličkovom výťahu cena závisí od mnohých parametrov. Určite vás zaujíma finálna cena. Pri jej tvorbe potrebujeme poznať dĺžku a sklon dráhy schodiska, počet zákrut, výber doplnkov a iné. Preto je nutné, aby sme si vaše schodisko zamerali priamo na mieste danej realizácie. Zameranie je bezplatné, ako aj obhliadka miesta inštalácie kdekoľvek na celom Slovensku. Ozvite sa nám na bezplatné číslo 0800 199 060 alebo nám napíšte na email: velcon@velcon.sk, kde vám rovnako veľmi radi bezplatne poradíme.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk