Inštalácia stoličkového výťahu FREELIFT

Poznáte to. Starší rodinný dom, úzke či strmé schodisko alebo mezonetový byt so špirálovitým schodiskom a i. Častá realita príbytkov mnohých z nás, nad ktorou sa nezamýšľame, kým sme zdraví. Dobrá správa je, že aj v prípade zdravotných komplikácií máme riešenie. Stoličkový výťah FreeLift.

FreeLift – priestorovo nenáročný stoličkový výťah pre imobilných i seniorov

Nedávno sa nám ozval náš klient z východného Slovenska. Riešil pomerne frekventovaný problém. Jeho zdravotný stav ho, žiaľ, pripútal na invalidný vozíček, s čim, samozrejme nepočítali pri stavbe, resp. kúpe svojho rodinného domu. Schodisko bolo pomerne úzke a strmé, takže sa z neho bez pomoci spolubývajúcich nevedel dostať ďalej. Preto sa rozhodol, že si život zjednoduší pomocou vhodného výťahu pre imobilných. Keď sme si prišli pozrieť priestory, naša voľba bola ihneď jasná.

Stoličkový výťah pre strmé schodiská

Stoličkový výťah FreeLift je ideálnym riešením pri úzkych schodiskách. Používa jedinú vodiacu rúrku, ktorá je plne prispôsobená tvaru a dráhe Vášho schodiska. Vďaka špeciálnej technológii vytáčania sedadla počas jazdy ním dokážeme klienta prepraviť už od šírky 62 cm. Vodiaca koľaj výťahu je umiestnená tesne pri zemi, čím šetrí miesto pre ostatných členov domácnosti. Napriek svojej priestorovej nenáročnosti je sedačka komfortná, mäkká a bezpečná. Vďaka špeciálnej funkcii „turn&go“ (tzn. otoč sa a choď) sa s ňou dokážete priamo počas jazdy natočiť tak, že hladko prejdete aj najužšími priestormi. Istený ste, prirodzene, aj bezpečnostným pásom. Pod nohami máte tiež fixačnú plošinu, ktorá zabezpečuje, aby ste sa počas jazdy neudreli a mali nohy v rovine. Ovládanie je jednoduché – na opierke sedačky máte zariadenie, ktorým usmerňujete svoju cestu. Zákazníci si tiež pochvaľujú, že výťah je veľmi tichý a neruší okolie.

Klient bol spokojný, lebo okrem komfortného a bezpečného výťahu, ktorý sme inštalovali priamo do schodiska, neboli potrebné žiadne búracie práce. Drevený obklad, galéria obrazov i pomocné zábradlie mohli ostať v pôvodnom stave. Inštalácia stoličkového výťahu prebehla rýchlo a bez problémov.

Cena výťahu pre imobilných

Tak ako to už býva zvykom, finálna suma tohto produktu závidí od konkrétnych zákazníkových požiadaviek a priestorových podmienok. Takéto výťahy sa zvyknú využívať tak v rodinných domoch, mezonetových bytoch ako aj v obytných domoch, kam ich inštalujeme do priestorov spoločných chodieb, aby sa zákazníci vedeli dostať z bytu napr. na prechádzku či na nákup.

Pokiaľ váhate alebo máte nezodpovedané otázky, pokojne sa nám ozvite. Prídeme, prezrieme si priestory a vysvetlíme Vám, aký typ výťahu pre imobilných či seniorov by bol pre Vás najideálnejší. Cenová kalkulácia je, samozrejme, zadarmo.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“