Pred časom nás oslovila naša milá klientka, tentokrát z okresu Spišská Nová Ves. Potrebovala sa poradiť o vhodnom zariadení, pomocou ktorého by dokázala preklenúť 6 schodíkov pred jej domom a dostať sa tak pohodlne a bezpečne von a dnu, do záhradky. Naša voľba bola v tomto prípade jasná. Acorn 130.

Výťah na schody Acorn 130

Tento výťah pre imobilných je vo svete jedným z najžiadanejších schodiskových výťahov. U nás, na Slovensku, prestavuje nový typ stoličkového výťahu, určený na priame schodiská, vhodný aj do vonkajšieho prostredia. Vďaka premyslenému návrhu spĺňa najvyššie štandardy týkajúce sa bezpečnosti, ale aj komfortu pri sedení. Je teda plne funkčným, nápomocným a komfortným spoločníkom pri základných každodenných činnostiach – konkrétne pri presunoch, resp. pri prekonávaní rôzneho počtu schodov.

Svoje uplatnenie nachádza tak v interiéroch ako aj v exteriéroch. Vďaka vysokej odolnosti totiž úspešne zvláda rôzne poveternostné vplyvy. V slovenskom prostredí primárne striedanie oblačnosti, pálenie slnka, ale aj zimu – sneh či ľadovec. Ako vidíte aj na priložených záberoch, v prípade našej klientky sme tento domáci výťah inštalovali práve do exteriéru staršieho rodinného domu, za čias ktorého výstavby nemysleli na možnosť potreby bezbariérového prístupu.

Domáce výťahy  = vyšší komfort bežného života = viac spokojných klientov

Vďaka minimalistickému dizajnu a úsporným rozmerom nezaberá veľa miesta, takže na schodisku nezavadzia a nepôsobí rušivo. Pomocou tzv. „modulárnemu“ systému Vám ho dokážeme inštalovať v priebehu niekoľkých hodín. Kotvíme ho priamo do schodiskových stupňov, takže nie sú potrebné žiadne špeciálne stavebné úpravy ani následné náročné upratovania.

Stoličkový domáci výťah na schody

Dĺžku vodiacej koľajnice upravujeme a prispôsobujeme vždy priamo potrebám a možnostiam konkrétnej domácnosti. Naši klienti si tak pochvaľujú  nielen rýchlu montáž, žiadne dlhé čakanie na jeho dodanie – keďže ho bežne držíme skladom a vieme Vám ho na počkanie inštalovať (často i na druhý deň od objednania) – ale aj zaškolenie imobilnej osoby či jeho rodinných príslušníkov, resp. osôb, ktoré budú zariadenie používať a prichádzať s ním do kontaktu a jednoduché ovládanie.

V priebehu jedného doobedia či poobedia sa tak v tomto prípade dvor, ktorý je prepojený s rodinným domom, stal pre jeho majiteľku dostupnejším. Veríme, že sme popri kvalite zvolili aj estetické riešenie, zladené s celkovým koloritom domu. Bežní „zdraví“ ľudia takéto „drobnosti“ nevnímajú. Ale skúste sa zamyslieť, aká až môže byť bariéra čo i len tých pár schodíkov pre človeka, ktorý má problémy s pohybovým aparátom alebo len má vek na to, aby si zaslúžil pohodlnejšie a jednoduchšie fungovať. Stoličkový výťah Acorn 130 zvláda osoby vážiace do 127 kilogramov, pričom ich dokáže premiestňovať na požadované miesta rýchlosťou 9 metrov za minútu.

Príspevok na stoličkový výťah

Často sa na nás obraciate, keď si neviete poradiť so žiadosťami a  vôbec s nárokom na príspevok na zariadenia pre imobilné osoby. Samozrejme, aj v prípade tohto výťahu na schody máte vo väčšine prípadov nárok na štátny príspevok, ktorého suma skutočne nie je zanedbateľná a sprístupní tak takéto potrebné zariadenia osobám, ktoré ich naozaj potrebujú a samy by si ich dovoliť nemohli.

Orientačná cena domáceho stoličkového výťahu

Ako sme už spomenuli, Acorn 130 patrí medzi novinky na trhu s domácimi stoličkovými výťahmi. Jeho cena sa však, tak ako vo všetkých ostatných prípadoch, nedá stanoviť paušálne. Závisí totiž od viacerých faktorov akými sú napr. dĺžka Vašej dráhy schodiska a koľajnice, spôsobu kotvenia či Vašich špecifických požiadaviek (napr. preferencií týkajúcich sa farebného prevedenia a pod.). Preto Vám vždy odporúčame zavolať nám a dohodnúť si obhliadku. Počas nej sa náš špecialista vždy snaží vysvetliť Vám možné riešenia, ktoré by pre Vás boli najoptimálnejšie. Tieto prehliadky pre Vás realizujeme, samozrejme, zadarmo.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“