V ostatných rokoch si čoraz viac všímame trend, ktorý nás úprimne teší. Ľudia si začínajú naplno uvedomovať  potrebu bezbariérových vstupov a celkovo debarierizácie priestorov. Dôkazom toho je aj domáci výťah, ktorý sme nedávno inštalovali v Tešedíkove (v šalianskom okrese).

 

Domáce výťahy – optimálni pomocníci pre imobilných, no i zdravých členov domácnosti

Ako vidíte aj na priložených záberoch, v tomto prípade išlo o „klasickú“ inštaláciu, tzn. starší rodinný dom potreboval vyriešiť, resp. vytvoriť bezbariérový prístup do viacerých z jeho častí. Ideálnym riešením, na ktorom sme sa aj s novými majiteľmi zhodli, bola inštalácia zvislej zdvíhacej plošiny Aritco 7000.

Výťahové riešenia tohto typu sa stávajú podľa našej skúsenosti čoraz obľúbenejšie. Veľmi nás teší, že neustále stúpa záujem o debarierizačné riešenia  – a to aj medzi samoplatcami. Frekventovane nás oslovujú napr. aj mladé rodiny, ktoré myslia na budúcnosť a počítajú s tým, že občas sa aj absolútne zdravému človeku, plne pri sile, taký výťah môže hodiť. Či už, keď je žena tehotná, manžel po futbalovej zlomenine, syn s natrhnutou šľachou po nešťastnejšom skoku a pod. Alebo aj keď potrebujete vyniesť obyčajný ťažký nákup, keďže chystáte väčšiu rodinnú oslavu a i. Našťastie sú to všetko riešiteľné „problémy“, avšak keď domáci výťah máte, život je podstatne jednoduchší. Pozrime sa napríklad na spomínanú inštaláciu.

 

Komfortný a bezpečný bezbariérový prístup do domu

Aritco 7000 je zvislé zdvíhacie zariadenie. Pôvodne bolo vyvinuté pre imobilné osoby, vozíčkarov a invalidov, ale ako sme už spomenuli, čoraz častejšie po ňom siahajú všetky domácnosti ako po obdobe klasického výťahu. Ide o ideálny výťah do rodinného domu na prekonávanie poschodí.

Ako ste už určite postrehli aj v rámci tejto inštalácie:

 • k rodinnému domu sa majitelia rozhodli pristavať výťah, ktorý by im zjednodušil presun medzi poschodiami.
  • Chceli prepojiť vonkajší prechod od domu s poschodím, aby mohli využiť hornú terasu s priamym vstupom rovno do domu.
  • Naši klienti si zvolili celoopláštený výťah, ktorý pôsobí veľmi elegantne a nerušivo.
   • Tentokrát si vybrali výplň z nepriehľadných panelov, tzv. sendvičovú výplň (tzn. plech – vata – plech).
   • V prípade záujmu Vám ju však vieme dodať aj opláštenú so sklenou výplňou.
  • Inštalácia prebehla veľmi rýchlo – našim technikom na ňu stačil iba jeden pracovný deň,
   • potrebovali len rovný podklad základnej dosky,
    • v tomto prípade sa musela domurovať, ale išlo o jednoduchú a rýchlu úpravu,
   • obvykle nebývajú potrebné  žiadne stavebné úpravy.
  • Na jednej z priložených fotografií zároveň vidieť, ako pri návrhu projektov dbáme o každý detail,
   • umiestnenie výťahu sme vyberali naozaj strategicky, nie prvoplánovo,
   • ak si všimnete, jeho horná stanica sa „prepojila“ priamo so schodiskom, aby na hornej podeste prebiehal nástup a výstup.
   • Stačilo k tomu len odstrániť horné zábradlie, vďaka čomu vznikol priestor na výstupnú/nástupnú časť kabíny výťahu.

 

Čo by Vás ešte mohlo zaujímať?

 • skvelý výťah pre imobilných, no aj šikovná alternatívna klasického domáceho výťahu,
 • maximálny zdvih tejto plošiny je až 12 metrov,
 • je uplatniteľná tak v interiéri ako aj v exteriéri,
 • farebná variabilita,
  • môžete si ju prispôsobiť podľa vlastných preferencií a zapasovať ju čo najviac ku svojmu okoliu,
 • pohon – večná skrutkovica,
  • samozrejme, disponuje aj záložným zdrojom núdzového zosuvu na batérie,
 • široký výber veľkostí plošiny, umiestnenia dverí a rôznych doplnkových úprav.

 

Aká je cena tohto výťahu do rodinného domu?

Asi Vám je jasné, že stanoviť jednotnú fixnú sumu nie je reálne. Tá sa totiž vždy odvíja od konkrétnej inštalácie. Závisí od množstva faktorov ako napr. od požadovanej výšky zdvihu, rozmerov plošiny, farebného prevedenia či špecifických požiadaviek klienta.

Stále však platí, že zamerania pre Vás robíme v rámci celého Slovenska zadarmo. Stačí nám zavolať alebo napísať, povedať Vašu predstavu, dohodnúť si s nami termín a spoločne preberieme, aké riešenie by pre Vás bolo najoptimálnejšie. .

Zároveň, pokiaľ spĺňate viaceré kritériá (ste v rámci komplexného posudku minimálne v 50% miere uznaný ako ŤZP / TŽP a odkázaný na zdvíhacie zariadenie, pričom Váš príjem nesmie presahovať päťnásobok sumy životného minima), máte nárok aj na finančný príspevok, ktorý vypláca Sociálna poisťovňa. Dlhodobo tvoril až 95% z celkovej sumy zariadenia, ale odkedy novelu zákona aktualizovali, vyšplhal sa až na 98 %.

Bližšie informácie si môžete pozrieť priamo v Zákone č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Už dlhšie sme zástancami myšlienky, že riešenie debarierizácie zvyšuje životný komfort. A našimi bezbariérovými produktami Vám to aj dokazujeme.

Pokojne sa nám ozvite, budeme veľmi radi.

Sme tu pre Vás.

 


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“