hello world!
Published: 22 apríla, 2022

Jeden projekt a 2 stoličkové výťahy na rôznych schodiskách

 

Radi by sme sa vrátili k inštalácii, ktorá je síce spred minulého roka, ale na jej zaujímavosti stále neubudlo. Ide o projekt debarierizácie budovy, kde sme po konzultáciách, obhliadke a zvážení na oboch stranách dospeli k efektívnemu riešeniu, ktorým je práve kombinácia dvoch našich produktov.

Vhodná kombinácia

Presnejšie hovoríme o dvoch stoličkových výťahoch. Zatiaľ čo prvý (stoličkový výťah Freelift) je určený na točité schodisko, druhý (stoličkový výťah Minivator 1000) na priame schodisko, resp, rovnú dráhu hneď pri vstupe do budovy.

V súčasnosti je totižto bežné, že pri debarierizácii panelákov, domov, verejných budov či iných obytných domov sa kombinujú viaceré produkty, ktoré majú svoj konkrétny účel. Keďže bariér a nástrah je mnoho a líšia sa architektonickými prvkami, je nutné zvážiť aj vhodný a vyhovujúci produkt.

Vyhráva praktickosť

Možno vám hneď prvotne napadla myšlienka, či nie je v tomto prípade lepšie zvoliť využívanie kolieskového schodolezu, ktorý obsahuje stoličku. Iste, avšak ten by bolo nutné obsluhovať druhou osobou, čím je klient neustále odkázaný na niečiu pomoc.

Zamerali sme sa preto na praktickú rovinu, kde vyhráva kombinácia týchto dvoch stoličkových výťahov, ktoré si klient obsluhuje jednoducho a bezpečne úplne sám – bez pomoci inej osoby.

 

Navoľte si svoj stoličkový výťah Freelift

 • Stoličkový Freelift je unikátnym pomocníkom, ktorý je ideálny pre úzke, strmé či špirálovité schodisko. Bol navrhnutý v revolučnom dizajne, kde sa za pomoci jednej vodiacej rúrky môže imobilný prepraviť na požadované miesto.
 • Benefitom je aj jeho dizajnová variabilita, kde si aj na fotografiách môžete všimnúť zladenie vodiacej koľaje práve vo farebnosti interiéru. Navoliť si viete aj farbu sedadiel, aby ste stoličkový výťah v celkovej podobe prispôsobili vášmu interiéru.

Priamo do cieľa

Stoličkový výťah Minivator 1000 sme zvolili na prekonanie priamej rovnej dráhy pri vstupe do budovy. Jeho úzka vidiaca koľaj nezaberá veľa miesta, vodiacu koľaj je možné sklápať na spodku a minimalistickosť a nadčasovosť celého dizajnu sa podpisuje pod komplexne efektívne zariadenie.

 


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk