hello world!
Published: 20 marca, 2020

Minivator 1000 – praktický stoličkový výťah na schody

Sedačkový výťah na schody

Tentokrát sme pomáhali v košickom okrese. Náš klient potreboval prepojiť priame schodisko, resp. umožniť presun z poschodia na prízemie rodinného domu. Vzhľadom na podmienky (úzky priestor, strmé schodisko) sme zvolili stoličkový výťah na schody typu Minivator 1000.

Kompenzačná pomôcka „šitá na mieru”

Ako ste si mohli všimnúť na priložených fotografiách z inštalácie, zvolený výťah na schody sme inštalovali na úzke priame schodisko. V rámci dispozície sme preto využili sklopnú koľaj. Robievame tak v situáciách, keď je príliš malý priestor medzi končiacimi schodmi a dverami (v tomto prípade vedúcimi do ďalšej miestnosti). Riešenie sklopnej koľaje je v takýchto prípadoch ideálne – šetrí miesto, tzn. koľaj tak nevytvára prekážku. Zároveň tento spôsob umožňuje bezproblémový prechod cez dvere do izby.

Minivator 1000 - sedačkový výťah pre imobilných

Ďalšími komponentmi, vďaka ktorým dokážete ušetriť priestor, sú sklopné časti stoličkového výťahu – opierky na ruky a opierky na nohy. Čiže, pokiaľ sa výťah nevyužíva, viete ho jednoducho sklopiť. Zároveň však môžete vidieť, že aj napriek úzkemu schodisku sa stolička pri dojazde dokáže elegantne otočiť. Imobilnému človeku, resp. osobe s telesným znevýhodnením tak umožňuje pohodlné a bezpečné vystupovanie. Ďalším bezpečnostným prvkom, ktorým toto zariadenie disponuje, sú tzv. citlivé okraje. Zaručujú, že ak sa výťah stretne na schodisku s cudzím predmetom či osobou, sám sa zastaví.

Sedačkový výťah? Rýchlo a funkčne

Tento výťah na schody sme nainštalovali v priebehu jedného dňa. Ako vidíte, zásahy do priestoru boli minimálne – zasiahli sme len do samotného schodiska, kam sme upevnili nosné stojky na vodiacu koľajnicu výťahu. Neboli však potrebné žiadne stavebné úpravy. Tak ako aj pri väčšine ostatných typov našich produktov, inštalácie prebiehajú bezproblémovo a veľmi rýchlo. Je to spôsobené tým, že používame produkty tzv. modulárneho systému, takže ich dokážeme relatívne rýchlo plne prispôsobiť požiadavkám klienta. S tým však súvisí aj nejednotná (fixná) cena produktov – v tomto prípade domácich výťahov. Vždy sa odvíja od konkrétnych podmienok (dispozičného riešenia, možností upevnenia vodiacej koľajnice, dĺžky a sklonu schodiska, zvolených doplnkových materiálov – napr. výber konkrétnej farby sedačky a pod.).

Klient bol s inštaláciou veľmi spokojný a rovno nás oslovil aj na ďalšiu spoluprácu. Najbližšie mu tak budeme inštalovať exteriérovu sedačku, resp. stoličkový výťah typu Acorn 130, ktorou mu rozšírime bezbariérovosť aj do ostatných okolitých domových priestranstiev.

 

V prípade, že Vás ponuka zaujala, pokojne sa nám ozvite. Konzultácie (rovnako ako aj obhliadky priestorov a návrhy vhodných riešení bezbariérovosti) poskytujeme bezplatne.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk