Ako si vybrať správny stoličkový výťah?

Stoličkové výťahy – domáci pomocníci na nezaplatenie

Premýšľate nad stoličkovým výťahom? Neváhajte nás kontaktovať a radi vám poradíme.

  Mnohí z nás sú alebo žijú v domácnosti s imobilnou či čiastočne osobou. Starostlivosť o imobilného člena domácnosti býva pomerne náročná. Prekonávanie schodov v dome, presuny z miestnosti do miestnosti, pomoc pri osobnej hygiene,… Opatrovanie ZŤP osoby so sebou prináša mnohé úskalia, ktorým sa však dá v mnohých prípadoch predísť, resp. markantne si ich zjednodušiť.

   

  Bezbariérový prístup šitý na mieru

  Vďaka špeciálne vyvinutým produktom od Velconu imobilnému členovi domácnosti dokážete výrazne spríjemniť, zjednodušiť a prinavrátiť bežný každodenný život. V mnohých prípadoch vďaka nim neostane odkázaný na pomoc ostatných, ale bude opäť plne samostatný. Možností a riešení je naozaj veľa, vždy sa všetko odvíja od toho, akú máte situáciu u Vás doma. Naše produkty sa snažíme vždy čo najviac personalizovať, tzn. do maximálnej možnej miery prispôsobiť každému jednému klientovi na mieru. Takže pokiaľ zvažujete, že potrebujete zabezpečiť bezbariérový vstup, celkovo bezbariérový prístup, ak máte doma vozíčkara a schody, alebo seniora, ktorý nie je fyzicky v 100% forme, a schodisko občas zvláda prejsť, no občas je prekonávanie schodov v dome veľkým problémom, pokojne sa nám ozvite. Spoločnými silami určite niečo vymyslíme. Tak, aby Vám bolo lepšie.

  Dnes si povieme viac o optimálnosti výberu sedačkového výťahu na schody.

  Možností, ako zabezpečiť bezbariérový vstup a prístup, keď máte doma (resp. kdekoľvek) schodisko, je viacero. Práve preto, že existuje viacero základných typov výťahov na schody:

  • Samozrejme, v niektorých prípadoch môžete schodiská prekonávať aj pomocou dobre známych schodolezov. Sú veľmi obľúbené hlavne u čiastočne imobilných ľudí a seniorov, avšak majú jednu zásadnú nevýhodu – ku schodolezu potrebujete aj človeka, ktorý Vám s ním pomôže. Takže pokiaľ chcete ostať úplne samostatný, naši klienti najčastejšie siahajú po jednom z troch typov výťahov na schody:
  • Šikmé schodiskové plošiny – nájdete ich v interiérových aj v exteriérových prevedeniach, vďaka nim dokáže byť imobilná osoba absolútne samostatná, sú absolútne bezpečné, komfortné, s jednoduchým ovládaním.
  • Zvislé zdvíhacie plošiny – taktiež sú dostupné tak v interiérových ako v exteriérových verziách, a veľmi často po nich siahajú aj „klasické“ domácnosti (tzn. bez imobilného člena), ktoré hľadajú šikovný domáci výťah.
   • Oba vyššie spomínané schodiskové „domáce“ výťahy slúžia tak čiastočne imobilným osobám, ľudom odkázaným na invalidný vozík ako aj absolútne mobilným osobám, ktoré myslia na budúcnosť a snažia sa pripraviť si pohodlné, bezbariérové bývanie. Lebo nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať. Naše produkty si veľmi často pochvaľujú a používajú aj úplne zdraví ľudia – napr. po náročnom dni v práci, po prebdenej noci, po úraze, po operačnom zákroku, tehotné ženy, rodiny s malými deťmi a pod.
  • Stoličkové výťahy – sú frekventovane využívané, určené pre klientov, ktorí sa vedia samostatne posadiť a postaviť, aj keď majú v istej mierene obmedzenie pohybu, takže sú vhodné primárne pre čiastočne imobilných ľudí, ale rovnako tak aj pre zdravých seniorov (keďže vek a únava z času na čas spôsobujú slabosti a bezbariérový prístup je v takomto prípade podstatne bezpečnejším riešením). Aspoň my sme toho názoru, že pokiaľ je taká možnosť, tak treba problémom radšej predchádzať, ako potom musieť riešiť ich následky.

   

  Poďme sa spolu pozrieť na dve najčastejšie situácie, kedy sa používajú stoličkové výťahy. V oboch prípadoch vidieť dva diametrálne odlišné prístupy a rôzne potreby klientov, ktorým vieme poľahky vyhovieť.

  Poďme sa spolu pozrieť na dve najčastejšie situácie, kedy sa používajú stoličkové výťahy. V oboch prípadoch vidieť dva diametrálne odlišné prístupy a rôzne potreby klientov, ktorým vieme poľahky vyhovieť.

   

  Akiste ste si už všimli, že prvá ukážka pôsobí úplne jednoducho. Ide o veľmi častú situáciu – potrebu prekonania málo (v tomto konkrétnom prípade len piatich) schodov s veľmi krátkou priamou dráhou (tzn. klasické krátke rovné schodisko, aké má dosť veľká časť populácie). Na prvý pohľad si možno nezainteresovaný človek povie, že veď tých zopár schodov predsa nemôže byť problém. Človek s pohybovými ťažkosťami však vie svoje. A presne vie, aké veľké problémy dokáže spôsobiť čo i len jeden nenápadný schodík, nie to celé schodisko – či už krátke alebo rozsiahlejšie.

   

  Na druhom priloženom zábere vidíme opačný extrém, tzn. zatočené schodisko s viacerými poschodiami. Pri ňom už i laik na prvý pohľad jasne vie, že bez odstránenia bariér, resp. bez zabezpečenia bezbariérového prístupu, si znevýhodnený človek nemá ako dať rady.

   

  Dobrou správou je, že nezáleží na tom, aké schodisko máte u seba doma:

  • či už bývate alebo pracujete v rodinnom dome, v paneláku, v mezonetovom byte,
  • bez ohľadu na to, či ide o novostavbu alebo staručičký dom,
  • či máte rovné (priame) alebo zakrútené (točité) schodisko,
  • so všetkými typmi schodísk už máme dlhoročné skúsenosti a vždy sa nájde nejaké optimálne riešenie, vďaka ktorému Vám dokážeme spohodlniť a tým aj spríjemniť život.

   

  Mnohí naši klienti často vďaka našim produktom a zdravotným pomôckam hovoria dokonca o „prinavrátení“ života, opätovnom pocite elánu a hlavne chuti do života.

  Aká je aspoň orientačná cena domáceho stoličkového výťahu?

  Túto otázku nám kladiete veľmi často. A niet sa čo čudovať. Avšak ako už z riadkov vyššie tušíte, odpoveď na ňu vôbec nie je taká jednoduchá a jednotná. Tým, že v každom prípade, keď je to čo i len trochu možné, prispôsobujeme naše produkty plne potrebám našich klientov, líšia sa aj ich finálna cena. V prípade stoličkových výťahov na ňu vyplýva viacero faktorov, primárne dĺžka samotnej dráhy, typ schodiska (priame/točité), zvolený spôsob kotvenia, množstvo potrebných zákrut, špecifické doplnkové príslušenstvo, farebné prevedenie, či stavebné úpravy a pod.

   

  Sme na trhu už vyše 20 rokov. Za ten čas sme sa naučili a pochopili mnohé. Základom je pre nás skutočne individuálny prístup ku našim klientom. Pokojne nám zavolajte, dohodnite si obhliadku, my prídeme, prezrieme si Vaše priestory, preberieme spolu Vaše potreby, postrehy a očakávania a prediskutujeme najoptimálnejšie riešenia. Často sa nám totiž stáva, že pri takomto zameriavaní priestorov presvedčíme klienta, aby využil radšej iný produkt, než pôvodne plánoval, lebo by bol v rámci jeho priestorov a možností vhodnejší a nápomocnejší. Výhodou je, že tieto obhliadky pre Vás robíme po celom Slovensku – a úplne zadarmo. Samozrejme, v prípade záujmu sme Vám plne k dispozícii aj v rámci servisovania našich produktov a aj akýchkoľvek konzultácií na našej bezplatnej infolinke: 0800 199 060.

   

  Nezáleží na tom, či potrebujete prekonať 2-3 schody alebo 2-3 poschodia. Riešenie sa vo VELCONe vždy nájde.