'
Domáci výťah pre imobilných a vozíčkarov

Veríme, že opäť sa nám podarilo prinavrátiť pocit väčšej samostatnosti imobilnej osobe, odkázanej na invalidný vozík, a zjednodušiť tak život aj celej rodine. Tentokrát si naši zákazníci vybrali zvislú zdvíhaciu plošinu STRATEGOS. Poďme sa na ňu lepšie pozrieť.

Debarierizačný projekt – efektívne a rýchle riešenie nemalých problémov

Ak ste, žijete alebo pracujete s imobilnou osobou, ktorá ku svojmu fungovaniu potrebuje invalidný vozík, máme pre Vás potešujúcu správu. Mnohí sa nám ozývate, či by sme Vám nevedeli poradiť a pomôcť, aký výťah na schody by bol optimálny – bezpečný, nanáročný na obsluhu a zároveň vhodný do exteriéru, odolný voči neraz nepriaznivému počasiu a jeho častým výkyvom. Riešení je viacero. Tentokrát sme siahli po bezbariérovom výťahu STRATEGOS.

Ako vidíte na fotografii zo spomínanej inštalácie, súčasťou rodinného domu sú aj pomerne strmé a relatívne úzke schody. Rozhodli sme sa ušetriť maximum miesta a vytvoriť čo najlepšie priestorové prepojenie – tak na vstupe do domu ako aj do dvora a  do priľahlej záhrady. Schodiskový výťah v tomto projekte priniesol a otvoril univerzálnejšie možnosti.


Ukážka výťahu/ zvislej zdvíhacej plošiny STRATEGOS


Tak ako vidíte na priloženom zábere, po chodníku sa bezproblémovo dostanete ku výťahu, ktorým sa imobilná osoba na vozíčku jednoducho presunie do domu. Určite ste si všimli, že toto zariadenie sme orientovali tak, aby bolo zároveň blízko ku priľahlému dvoru a záhrade. Pre dosiahnutie čo najväčšieho komfortu sme prispôsobili aj nastupovanie. Situovali sme ho atypicky, na bočnú stranu. Tým, že sme domáci výťah umiestnili na opačnú stranu schodov, zachovali sme možnosť ich plnohodnotného využívania pre všetkých členov domácnosti, bez akýchkoľvek obmedzení. A navyše ani po vizuálnej stránke nepôsobí rušivo.

Prečo sú schodiskové výťahy STRATEGOS také obľúbené a žiadané?

 • sú vhodné do vonkajšieho prostredia,
 • dodávame ich komplet z pozinkovaného kovu, preto majú veľmi dobré antikorózne vlastnosti, dlhú životnosť a spoľahlivú a bezproblémovú prevádzku – aj pri striedaní počasia,
 • úspešne zvládajú teplá, zimy, dažde, mrazy – sú ideálnym riešením do slovenských poveternostných podmienok,
 • dosahujú maximálny vertikálny zdvih až do úrovne 3 metrov,
 • rýchla inštalácia,
 • nie sú pri nej potrebné špeciálne stavebné úpravy,
 • nie je potrebné ani základová jama,
  úplne postačí, ak máte v mieste motorickej časti plošiny (tzn. pod výťahom) pevnú betónovú plochu,
 • možnosť vizuálnych variácií,
  na požiadanie Vám vieme kabínu plošiny opláštiť bezpečnostným sklom,
  štandardne ju dodávame opláštenú polykarbonátom,
 • možnosť požiadať aj o finančný príspevok od štátu na kúpu takéhoto zdvíhacieho zariadenia.

 


Pozrite sa na nedávno realizovanú podobnú inštaláciu domáceho výťahu STRATEGOS


Cena schodiskového výťahu STRATEGOS

Na základe vyššie spomenutých informácií Vám už je asi jasné, že finálna cena schodiskového výťahu sa od inštalácie ku inštalácii líši. Závisí od toho, akú výšku potrebujete výťahom preklenúť, aké opláštenie kabíny si zvolíte, či budete vyžadovať aj nejaké špecifické sprievodné úpravy a pod.

Dôležitou informáciou je, že mnohí z Vás máte nárok na štátny peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Neraz Vám pokryje až 95% z celkovej sumy zariadenia. V prípade záujmu Vám s jeho žiadosťou radi pomôžeme.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:
telefonicky na našu bezplatnú linku: 0800 199 060
mailom: velcon@velcon.sk
alebo nás navštívte priamo v našich showroomoch.

Spoločnými silami určite nájdeme vhodné riešenie na spríjemnenie Vášho života.

Váš tím VELCON