Pásové a kolieskové schodolezy

Pásový a kolieskový schodolez

Pásový a kolieskový schodolez v našej ponuke

Najväčšie prednosti schodolezov

– Schodolez je ideálnym riešením bezbariérovosti vo verejných budovách
– Nami ponúkané schodolezy si môžete bezplatne vyskúšať u vás doma
– Schodolezy nájdu svoje uplatnenie na točitých, strmých, ale aj atypických schodiskách
– Na toto zariadenie môžete získať peńažný príspevok od Úradu práce sociálnych vecí a rodiny
– Schodolezy sú maximálne bezpečné
– Ovládanie schodolezov pre ZŤP dokáže naozaj každý

Pásové a kolieskové schodolezy slúžia na každodenné prekonávanie schodísk na miestach, kde si to vyžaduje situácia a človek odkázaný na invalidný vozík, alebo kočík. Schodolezy je možné získať aj vďaka štátnemu príspevku, vďaka ktorému sa tak stávajú dostupnejšími. Svoje využitie nájde v budovách, kde je nutné prekonávať viaceré schodiská súčasne, ale svoje využitie si nájde aj v exteriéri. Schodolezy sú zariadenia určené vozičkárom, kedže priamo naň je možné invalidný vozík upevniť a pohybovať sa tak výhradne pomocou schodolezu. Schodolezy sú poháňané batériou, ktorá v priemere na jedno nabitie dokáže výjsť až do 400 schodov.  Všetky schodolezy sa bezproblémov zmestia do kufra bežného osobného auta, čo zaručuje ich ľahkú premiestniteľnosť.

V našej ponuke nájdete 2 typy schodolezov

Pásový schodolez určený pre vozičkárov, ktoré majú najväčšiu výhodu v tom, že imobilná oosba je nepretržite a priamo zafixovaná 3 bodoch počas celej jazdy. Týmto bezpečnostným opatrením je zabezpečená dokonalá stabilita a maximálna bezpečnosť prepravovanej osoby. Ovládateľnosť tohto typu schodolezu je tak jednoduchá, že ju zvládne úplne ktokoľvek. Presun a obsluha nevyžaduje príliš vysokú fyzickú zdatnosť, pretože celé ovládanie je samonosné a ovládané jedným tlačidlom.

Kolieskový schodolez je schodolez pre ľudí odkázaných na vozík, ktorý je svojimi vlastnosťami ideélny na použitie v miestach a schodiskách s malými rozmermi. Kolieskový schodolez je unikátny v tom, že obsahuje batériu, ktorú je možné nabíjať aj mimo schodolezu. Jeho najväčšou výhodou je to, že ZŤP ľudia odkázaní na invalidný vozík môžu svoj vozík k nemu pripevniť priamo, alebo môžu využiť aj verziu s vlastnou sedačkou. Rýchlosť schodolezu je možné nastavovať prepínačom. Menšou nevýhodou je nutnosť lepšej koordinácie a vyvažovania prepravovanej osoby počas celého pohybu.

Máte záujem o niektorý zo schodolezov?

Ozvite sa nám a využite možnosť na bezplatné odskúšanie schodolezu priamo u vás.