Šikmé schodiskové plošiny

Šikmá schodisková plošina pre imobilných vozičkárov

Šikmá schodisková plošina pre imobilných vozičkárov

Najväčšie výhody šikmej schodiskovej plošiny

– Po dojazde sa plošina zloží a šetrí tak miesto na schodisku
– Dokáže plnohodnotne nahradiť zábradlie
– Šikmé plošiny sú vhodným riešením pre osoby s rôznym stupňom postihnutia
– Smer jazdy plošiny sa ovláda dotykovými tlačidlami
– Možnosť vybaviť niektoré typy plošín aj diaľkovým ovládačom
– Dráha plošiny sa prispôsobuje na mieru dispozičným možnostiam

Šikmá schodisková plošina, ktorú často ľudia nazývajú aj ako výťah pre imobilných, výťah pre telesne postihnutých alebo schodiskový výťah, je kompenzácia pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá slúži na pomoc telesne znevýhodneným osobám, ktoré sú odkázané na invalidný vozík, alebo osobám ťažko chodiacim na prekonávanie architektonických bariér. Využitie takýchto plošín oceníte najmä na priamych, jednoramenných, viacramenných, točitých, ale aj interiérových a exteriérových schodiskách.

Väčšine našich plošín pri návrhu projektu a realizácii vieme prispôsobiť dráhu, nástupné a výstupné plošiny podľa individuálnych požiadaviek. Montáž schodiskovej plošiny nevyžaduje žiadne dodatočné stavebné úpravy schodiska. Imobilná osoba môže byť vďaka schodiskovej plošine úplne samostatná. Sú plne samoobslužné za pomoci automaticky sklopnej podlahe, alebo ochranným tyčiam a nájazdovým rampám.

Šikmá schodisková plošina je poháňaná batériou, ktorá slúži aj ako núdzový zdroj, v prípade výpadku elektrickej energie.

Máte záujem o šikmú schodiskovú plošinu?