hello world!
Published: 2 júna, 2021

Pozrite sa, ako sme vybudovali rovnocenný prístup pre všetkých za pomoci výťahu na schody

Nepriazeň osudu si občas nevyberá. Preto sme boli prizvaní na pomoc do miestnej škôlky v Leviciach, kde bolo potrebné odstrániť v rámci tamojších priestorov schodiskové bariéry za pomoci stoličkového výťahu. Po zohľadnení miestnych požiadaviek sme pre tento účel vybrali stoličkový výťah Acorn 180.

Stoličkové výťahy - kedysi tabu, dnes bežná a zmysluplná súčasť priestorov

V minulosti nebolo úplne bežné, aby sa pri architektonických návrhoch myslelo aj na minoritné skupiny, ktoré sú pri pohybe odkázané na pomoc druhých. O to radšej sme, že v dnešnej dobe už vieme prinášať zjednodušenia každodenných činností a pohodlný a bezpečný bezbariérový vstup tým, ktorí to majú v živote sťažené.

Od dnes môžeme hrdo spoločne so zriaďovateľom levickej škôlky tvrdiť, že sa nám pre jej návštevníkov podarilo priniesť vyšší komfort, pohodlie a bezpečnosť pri každodenných presunoch. Takže už aj súčasní, ale aj budúci žiaci a žiačky budú môcť tráviť pekné dni so svojimi kamarátmi.

Schodisková sedačka Acorn 180 je jedinečný stoličkový výťah s množstvom výhod, ktorý na našom trhu patrí medzi najžiadanejšie bezbariérové riešenia:

 • najflexibilnejší stoličkový výťah na trhu,
 • pozostáva z tzv. stavebnicového/modulárneho/skladačkového systému, vďaka čomu ho vieme prispôsobiť každému typu schodiska,
 • je preto vhodný aj do zákrut a na schodiská atypických tvarov,
 • ako vidíte aj na priložených záberoch, rovnako premyslene sa snažíme doladiť a ukončovať aj parkovaciu stanicu:
 • hore sme ju umiestnili do zákruty, čím sme dosiahli, aby vystupovanie a nastupovanie neprekážalo ostatným osobám na schodisku,
 • a naopak, v spodnej stanici sme predĺžili koľaj do priestoru, aby sme zvýšili bezpečnosť pri nastupovaní a vystupovaní vo väčšej vzdialenosti od schodiska,
 • rýchle dodanie a rýchla montáž,
 • napríklad v prípade spomínanej škôlky sme celú inštaláciu pohodlne zvládli v priebehu jedného pracovného dňa,
 • nízke napätie – 24 V,
 • skutočne výhodná cena.

Viete, že v prípade splnenia podmienok máte nárok na štátny finančný príspevok na stoličkový výťah ?

Jednou z Vašich najčastejších otázok býva: Koľko stojí takýto stoličkový výťah? Vedzte, že cena stoličkového výťahu, resp. stoličkových výťahov sa nedá vypočítať paušálne. Vždy závisí od viacerých faktorov. Odvíja sa od dĺžky dráhy, typu schodiska, množstva potrebných zákrut, spôsobu kotvenia, či rôznych špecifických požiadaviek klienta.

Veľkou výhodou je aj fakt, že mnohí z Vás majú nárok na štátny peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Ten sa poskytuje na základe dokladov o cene zariadenia, pričom vo finálne môže pokryť až 95% celkovej ceny zariadenia.

Roky praxe nás naučili, že keď sa nám ozvete – napríklad formulárom:


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“


  alebo bezplatne telefonicky (0800 199 060):

  • dohodneme si s Vami bezplatnú obhliadku Vašich priestorov, kam zariadenie pre imobilných potrebujete situovať,
  • samozrejme, tieto obhliadky realizujeme v rámci celého Slovenska,
  • preberieme s Vami Vaše predstavy a vízie,
  • navrhneme projekt a cenovú kalkuláciu
  • a Vy sa až potom rozhodnete, či máte záujem alebo nie.

  Takže ak rozmýšľate nad optimálnym zariadením pre imobilných, pokojne sa nám ozvite. Je z čoho vyberať. V našom portfóliu nájdete rôzne výťahy a pomocníkov pre imobilných, stropné zdviháky, zdviháky do áut, nájazdové rampy, schodolezy a i.

  Tým, že sme na trhu už takmer dve dekády, máme za sebou tisíce inštalácií po celom Slovensku. Takže ak budete chcieť, vieme Vám konkrétne zariadenia aj priamo ukázať – určite aj v blízkosti Vášho bydliska. Aby ste získali lepšiu predstavu ako fungujú a vedeli zhodnotiť, či by pre Vás boli prínosné.

  Váš tím VELCON.
  Pre radosť z bežných dní

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk