Domáci stoličkový výťah pre imobilných a seniorov - Freelift

Pokiaľ doma máte úzke, strmé, či točité schodisko, nezúfajte. Máme pre Vás dobrú správu. Debarierizácia je totiž možná aj v takýchto náročnejších priestorových podmienkach. Vhodným riešením je napríklad schodiskový výťah Freelift. Vysvetlíme si to na konkrétnom príklade.

Výťah pre imobilných, ktorý prekoná aj tie najstrmšie schody

Keď sa nám ozvú klienti, že doma majú špirálovité, úzke či príliš strmé schodisko, riešenie ich problému obvykle padne práve na domáci stoličkový výťah Freelift. Tak to bolo aj v prípade nášho klienta.

Na priložených fotografiách jasne vidieť úsporu miesta, ktorú sa nám pri tejto inštalácii podarilo dosiahnuť. Veď posúďte sami.

Ako ste si už určite všimli, vďaka svojim vlastnostiam lemuje vodiaca koľaj čo najtesnejšie konštrukciu zábradlia a vytvára tak dostatočný priestor na schodisku aj pre ostatných členov domácnosti. Zároveň si všimnite spôsob ukončenia spodnej stanice. Keďže sme ju upevnili vedľa, resp. priamo pod schodisko, neprekáža a nezavadzia tak v spodnej časti schodiska. Takýto strmý začiatok koľajnice zaisťuje maximálne ušetrenie priestoru pod schodiskom.

V  hornej časti sa dá tento výťah zaparkovať za schodiskom – v rámci zábradlia, kde pokračuje chodba do ďalšej časti domu. Tým, že sú všetky jeho časti sklápateľné (opierka na ruky, opierka na nohy, sedadlo), dokonale šetrí okolitý priestor.

Po vizuálnej stránke sa tvorcovia snažili o nerušivý a elegantný dizajn. Dovolíme si tvrdiť, že sa im to podarilo. Niet divu, holandský výrobca Handicare sa na trhu pohybuje už od konca 19. storočia. S výťahmi začal Jan Hamer podnikať v roku 1886, návrhy na prvý schodiskový výťah prišli už o 75 rokov neskôr. Dnes sú popredným výrobcom a poskytujú certifikované, bezpečné, praktické, komfortné a zároveň elegantné zariadenia vytvárajúce bezbariérový prístup. V prípade spomínaného výťahu Freelift si dokonca môžete vybrať aj farbu sedačky podľa Vašich preferencií.

Ak si ho stále neviete predstaviť, jeho fungovanie a vlastnosti si viete pozrieť aj v priloženom videu:

Nemožno opomenúť, že ide o zariadenie, kde je potrebné presadať (tzn. z invalidného vozíka na sedačku výťahu a naopak). Je ideálnym pomocníkom pre seniorov. Vďaka extra dlhej výdrži batérií (a teda zvládaniu aj viacerých za sebou idúcich poschodí) ho často inštalujeme nielen do interiérov rodinných domov, ale aj na chodby bytových domov.

V prípade záujmu Vám vieme pomôcť aj so žiadosťou o finančný príspevok na takýto domáci stoličkový výťah. Cena takéhoto zariadenia pre imobilných pacientov tak často ostane priaznivá a zvládnuteľná aj pre bežných ľudí. Preto ak máte záujem o vytvorenie bezbariérového prístupu, neváhajte a ozvite sa nám. Radi Vám pomôžeme.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“