hello world!
Published: 12 augusta, 2022

Stoličkový výťah do rodinného domu – Minivator 1000 v Spišských Vlachoch

Tentokrát by sme vám radi predstavili inštaláciu stoličkového výťahu Minivator 1000, ktorú sme realizovali v malebnom mestečku na Spiši. Stoličkový výťah je určený na prepravu imobilných osôb po schodisku s priamou dráhou.

Hľadáme pre vás debarierizačné riešenia na mieru

Ako môžete vidieť na priložených fotografiách, horná nástupná podesta je extrémne úzka. Pre lepšie vysvetlenie, má malú hĺbku. Preto sme v tomto prípade museli riešiť zastavenie výťahu (t. j. časť pre nohy) v rovine spomínanej podesty.

Výsledkom takéhoto strategického riešenia je predĺženie nástupnej/výstupnej plochy. Jednak sa zvyšuje celková bezpečnosť pri manipulácii s výťahom, ako aj jeho stálym používaním, a zároveň sa vytvorí dostatočný priestor na prechod okolo výťahu.

 

 

Myslíme na každý detail výťahovej dráhy

Ak ste si správne všimli, spodná stanica je zakončená hneď v zákrute. Pýtate sa, prečo? Dôvodom je fakt, že schodisko je samo o sebe úzke, v čase nevyužívania je sto percentne k dispozícii ostatným členom domácnosti či akýmkoľvek návštevám. Ide o praktický rozmer, aby stoličkový výťah iným ľuďom neznemožňoval transport po schodoch.

Stoličkový výťah dva v jednom

Sedačka stoličkového výťahu sa pohybuje po vodiacej koľajnici, ktorá je vyrobená z ušľachtilého hliníka. Koľajnica je uchytená do schodiska. Radi by sme vyzdvihli využitie koľajnice, ktorá aj v tomto prípade slúži ako praktická pomôcka pre ostatných – zábradlie na uchytenie, podperu či pomoc pri chôdzi po schodoch.

Odolnosť

Stoličkový výťah je ideálny ako pre interiér, tak i exteriér. Jeho odolnosť zaručuje prekonávanie akýchkoľvek poveternostných podmienok, takže strach z chladnejšieho či nepriaznivého počasia určite mať nemusíte.

Bezpečnosť

Rovnako tak by sme radi vyzdvihli aj neustále dobíjanie batérie, vďaka ktorej je stoličkový výťah pojazdný aj po výpadku elektrického prúdu. Dôraz kladieme aj na bezpečnostné prvky, preto má výťah citlivé okraje – vďaka nim dokáže pri náhlom styku s osobou či cudzím predmetom zastaviť na schodisku.

Debarierizácia je základ

Iste ste postrehli, že ide o starší rodinný dom, pri stavbe ktorého nemysleli na prístup pre imobilných. Tieto komplikácie spojené s pohybom a celkovým presúvaním sa nám však podarilo prekonať.

Vďaka projektu ušitému na mieru sme vstup do domu debarierizovali a jeho užívateľom vytvorili bezstarostnejší a spokojnejší život. Práve na vašej spokojnosti nám záleží najviac, preto máme z každej vydarenej inštalácie radosť.

Darček pre vás – doživotná záruka

Pri príležitosti osláv nášho 20. výročia sme si pre vás pripravili unikátnu odmenu. Do konca roka máte možnosť využiť našu neopakovateľnú doživotnú záruku na tento stoličkový výťah Minivator 1000.

Nonstop bezplatná infolinka

0800 199 060
Support develop by Greativity.sk