Schodiskový výťah Freelift

Úzke schody môžu byť pre ľudí, ktorí riešia otázku bezbariérovosti obrovskými obavami a strachom z riešenia situácie. Našťastie technológia napreduje každým rokom míľovými krokmi aj v oblasti bezbariérových pomôcok. Jeden z našich klientov riešil práve takúto osobnú výzvu: “Získať slobodu pohybu na schodoch, ktoré nedisponujú veľkým priestorom”.

V minulosti by bola podobná výzva prakticky ťažšie zdolateľná a technicky obmedzená. Vyberať by sme si mohli len z jedného, maximálne dvoch riešení. Dnes okrem veľmi šikovných pomocníkov, akými sú schodolezy, ktoré ale žiaľ vyžadujú asistenciu druhej osoby, vieme vyberať práve z viacerých možností a modelov stoličkových výťahov. Aj v tomto prípade sme spoločne s klientom vytvorili bezplatný návrh, ktorý nám napokon ukázal ako najsprávnejšiu voľbu využitie stoličkového výťahu freelift.

Prevedenie tohto projektu do reality nielenže výborne vyriešilo odbúranie každodennej bariéry v podobe schodiska, ale svojim modelovým radom šetrí dostatok miesta aj pre ľudí, ktorí nie sú odkázaní na invalidný vozík, alebo stoličkový výťah. Na fotografiách môžete vidieť aj veľmi ostrú zákrutu na medziposchodí, ktorá rovnako nerobí tomuto schodiskovému výťahu akýkoľvek problém, nakoľko jeho úzky profil zvládne aj tento, prakticky 90°uhol. V projekte bola využitá aj výklopná koľajnica, ktorá ako bonus šetrí miesto pri dojazde do spodnej stanice. Okoloidúci ľudia tak majú rovnako veľa priestoru v dolnej chodbe, a to bez zbytočných prekážok. Svojim prevedením a farebnou kombináciou stoličkový výťah výborne zapadol do interiéru, ktorý sa vyznačuje naturálnymi hnedými a bielymi farbami.

Nachádzajú sa u vás alebo vašich známych podobné bezbarierové výzvy?

Ozvite sa nam na našej bezplatnej linke 0800 199 060, alebo nás kontaktujte cez našu stránku www.velcon.sk/kontakt. My vám vo Velcone bezplatne pripravíme projekt s riešením a radi vám pomôžeme aj s vybavením štátneho príspevku na akékoľvek zariadenie.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“