hello world!
Published: 21 januára, 2020

Vhodne zvolené kompenzačné pomôcky – pomoc imobilným osobám a celým ich rodinám

Stropný zdvihák - Kompenzačná pomôcka

Na svete aktuálne asi neexistuje bytové riešenie, ktoré by bolo 100% pripravené na všetky životné situácie. Pre nepriazeň osudu by o tom určite vedela veľa porozprávať aj naša klientka. Nedávno nás totiž oslovila veľmi milá pani, ktorej manžel, žiaľ, ostal po viacerých mozgových príhodách ležiacim pacientom. Sama ho dlhodobo nezvládala prenášať napr. do kúpeľne či ostatných bytových častí. Po zvážení možností sme jej navrhli komplexnú montáž stropného zdviháku pre imobilných typu Human Care. Prijala. A dnes si úprimne pochvaľuje.

Stropný zdvihák pre imobilných – Human Care

Aj v Trebišove na nás čakala výzva. Ako sme už spomenuli, manželka imobilného pána potrebovala uľahčiť (a vôbec umožniť) jeho presuny v rámci bytu.

Ako ste si v rámci priložených fotografií všimli, išlo o rozsiahly projekt. Stropný zdvihák sme postupne inštalovali do celého bytu. Pomocou tejto kompenzačnej pomôcky a jej konzol sme dokázali prepojiť naozaj „každý kút“. Inštalácia bola veľmi rýchla a spokojná klientka si výsledok nevie vynachváliť.

Kompenzačná pomôcka stropný zdvihák

Keďže život s imobilnou osobou je náročný tak pre samotného pacienta ako aj pre jeho okolie, množstvo ľudí sa nám ozýva s prosbou, aby sme navrhli optimálne riešenie ich problémov. V tomto prípade (veľmi elegantný jednopodlažný byt) bola naša voľba jasná. Snažili sme sa zasadiť stropný zdvihák do interiéru tak, aby pôsobil čo najviac elegantne a nie rušivo. Ako sami vidíte, v rámci izby a chodby sme zvolili jeho kotvenie do stropu, v kúpeľni sme ho kotvili do bočných stien. Vďaka tomuto riešeniu je teraz možný prehup z izby cez chodbu do kúpeľne a systémovo je tak poprepájaný celý potrebný bytový priestor. Veríme, že sa nám to podarilo, posúďte sami.

Kompenzačné pomôcky pre imobilných

Zdravotné pomôcky pre imobilných pacientov zahŕňajú množstvo životných zjednodušení. Vždy je potrebné prispôsobiť ich konkrétnym podmienkam. Stropný zdvihák typu Human Care sa používa na uľahčenie zdvíhania, presunov a prepráv pacientov, ktorí ich, žiaľ, nie sú schopní sami. Keďže sú zväčša odkázaní na svojich rodinných príslušníkov, prípadne opatrovateľov, po čase sa dostavujú zdravotné problémy aj u nich. Dlhodobá záťaž (psychická, ale rovnako tak aj fyzická) pri zdvíhaní pacientov spôsobuje množstvo sprievodných problémov. Dá sa im však predísť. Jednou z možností je aj práve inštalácia vhodného zdvíhacieho zariadenia.

Stropný zdvihák

V prípade stropného zdviháka Human Care rodiny (prípade ošetrovatelia) imobilných osôb oceňujú pohodlné a bezpečné umožnenie presunov – napr. priamo z postele na invalidný vozík, do kúpeľne – vane, na záchod a pod. Jeho nosnosť sa pohybuje v rozmedzí od 220 do 300 kg, pričom umožňuje veľmi dôstojnú manipuláciu klienta. Vďaka premyslenému a funkčnému dizajnu nepôsobí rušivo (splýva s bielymi stenami) a opticky neuberá priestor. Jeho používanie je veľmi jednoduché a praktické. Pochvaľujú si ho aj imobilné osoby, ktoré ho využívajú. Oceňujú dôstojnú manipuláciu a celkovo šetrné zaobchádzanie, ktoré, žiaľ, nie je možné pri úplne všetkých činnostiach a úkonoch, pokiaľ je na ne ošetrovateľ, resp. opatrovateľ sám.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk