hello world!
Published: 26 novembra, 2020

Video: Dômyselný stropný zdvihák so širokou ponukou prepravných vakov

Takýto stropný zdvihák pozostáva z troch nosných častí: z koľajnicového systému, zo zdvíhacej kazety, v tomto prípade typu Roomer S a z prepravného vaku. Ako vidíte aj v priloženom videu, koľajnicový systém je pomerne adaptabilný – takže ho vždy dokážeme prispôsobiť konkrétnym priestorovým možnostiam, predstavám a podmienkam klienta.

Vo väčšine prípadov sa kotví priamo do stropu miestnosti, ale v prípade potreby ho vieme ukotviť aj do bočných stien alebo preň vytvoriť špeciálne na to určenú pomocnú konštrukciu. Hneď po jeho inštalácii dokážete imobilnú osobu bezpečne a komfortne premiestňovať po celom byte či dome, resp. v tých priestoroch, do ktorých ste si zvolili koľaje.

Vynaliezavý systém prehupu na zjednodušenie presunu medzi miestnosťami

Vďaka JEDINEČNÉMU systému „prehupu cez zárubne“ prekonáva aj prechody dverami (cez zárubne) bez toho, aby ste museli imobilnú osobu odopínať od zdvíhacej kazety. Výhodou je, že ošetrovateľ imobilného pacienta nemusí zdvíhať, kazetu ovláda pomocou priloženého elektrického ovládača, ním si pacienta zodvihne a po koľajniciach si ho potiahne kam potrebuje. Klienta sa nemusí prepravovať po byte na invalidnom vozíku a vyhýbať sa viacerým prekážkam. Rovnako sa nemusí zložito a nebezpečne premiestniť cez 60cm široké dvere do kúpeľní a wc, keďže štandardný vozík nimi neprejde. Jednoducho imobilný pacient zostáva vždy vo svojom prepravnom vaku a pomocou jednej zdvíhacej kazety prejde celý byt a to bez najmenších problémov. Všetko a jednoducho od zdvihnutia z postele až po osprchovanie a položenie na invalidný vozík. Sprchovanie, či kúpanie a wc sa vykonáva v prepravnom vaku bez nutnosti odopínania. Opatrovateľ má voľné ruky a môže sa bezpečne venovať umývaniu a obsluhe klienta, resp. svojho blízkeho.

Prepravné vaky na rôzne praktické situácie

Samozrejme, dôležitú úlohu pri presunoch zohrávajú aj prepravné vaky. Rozlišujeme viaceré typy – podľa potrebnej veľkosti a zámeru využitia. Na Slovensku si naši klienti žiadajú hlavne klasické prepravné, kúpacie a toaletné vaky, ale aj špeciálne vaky pre klientov s amputáciami. Pomocou dômyselného a premysleného vaku na vertikalizáciu môžu majitelia stropného zdviháku vykonávať aj nácviky chôdze, vertikalizáciu a iné rehabilitačné úkony.

Naši klienti si tento stropný zdvihák pre imobilných veľmi pochvaľujú. Imobilné osoby oceňujú pocit bezpečia, vyššieho komfortu a menšie „výčitky svedomia“ voči svojim opatrovateľom. Opatrovatelia sú zase vďační za zjednodušenie manipulácie s imobilnými pacientmi. A to všetko naši technici inštalujú bez potrebných väčších stavebných úprav a v relatívne krátkom čase. Kladne vnímané a hodnotené je aj minimalistické prevedenie tohto produktu – dodávame ho v tónoch neutrálnej bielej farby, ktorá sedí takmer do každého interiéru.

V prípade, že sa Vám vynárajú viaceré otázky, na ktoré by ste sa chceli spýtať, neváhajte sa nám ozvať. Pokojne nás príďte pozrieť, či už do showroomu, v ktorom bolo natáčané aj toto video (Račianska ulica č. 77, Bratislava – oproti voňavému Figaru) alebo do Vlkanovej. Radi Vám zariadenia predstavíme, predvedieme, vysvetlíme, čo bude treba a necháme Vás, aby ste si ich vyskúšali a zistili, ktoré by Vám najviac vyhovovali.

Stropný zdvihák – cena

Cena stropného zdviháku, samozrejme, vždy závisí od konkrétnych priestorových podmienok klienta. Ovplyvňujú ju viaceré faktory – napr. dĺžka dráhy, množstvo potrebných komponentov, prvkov spájania a kotvenia, množstvo zákrut, spôsob kotvenia, množstvo prepravných vakov a i. Obhliadky, zameranie priestorov a navrhnutie optimálnych bezbariérových riešení pre Vás robíme zadarmo v rámci celého územia Slovenska.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk