Výťah na schody pre imobilných | Stoličkový výťah

Často sa obávate atypických tvarov schodísk. Ozývate sa nám s malou dušičkou, či vôbec existuje nejaký sedačkový výťah na schody, či iné zariadenie, ktoré by zvládalo aj komplikovanejšie priestranstvá. Nedávno sme práve jeden takýto stoličkový výťah inštalovali v okrese Vranov nad Topľou.

Bezbariérový prístup vďaka sedačkovému výťahu FreeLift

Pred časom sa nám ozvali klienti, ktorí hľadali vhodné riešenie na preklenutie štyroch schodísk v rámci ich rodinného domu, aby tak imobilnému členovi domácnosti sprístupnili všetky priestory. Tak ako vždy, zašli sme na obhliadku, aby sme sa zoznámili s priestorom a jeho možnosťami a dohodli sa s klientmi tak, aby sme im nainštalovali zariadenie, ktoré čo najviac naplní ich očakávania. Keď sme si priestory obzreli, riešenie nám bolo hneď jasné. Stoličkový výťah typu FreeLift.

Ako vidíte na priložených fotografiách, ich schodisko má pomerne atypický tvar. Veľmi úzke zákruty, veľký sklon, úzky priechod. Namiesto zábradlia sme umiestnili vodiacu koľaj, po ktorej sa výťah hladko a bezproblémovo presúva z poschodia na poschodie, aj napriek pomerne stiesneným priestorovým možnostiam. Práve vďaka tomu, že ide o jednu „rúrku“, dokážeme ňou lemovať tvar a dráhu akéhokoľvek schodiska, tzn. plne ju prispôsobiť Vášmu príbytku, resp. priestorom, v ktorých je zariadenie potrebné. Tým, že disponuje veľkokapacitnými batériami, ktoré majú veľkú výdrž aj bez nabitia,  sú často využívané aj na prekonávanie viacerých podlaží, tzn. na dlhé dráhy.

Schodiskový výťah pre imobilných

Možno ste postrehli, že ukončenie výťahu v hornej stanici sme spravili do mierneho zatočenia. Robievame to preto, aby bol výstup z výťahu čo najbezpečnejší aj mimo schodiska. Klienti si zároveň chvália funkciu „turn&go“. Znamená to, že počas jazdy si dokážete otočiť sedadlo tak, aby ste dokázali prejsť aj stiesnenejším priestorom. A mnohých tešia aj variabilné možnosti farieb a materiálov, vďaka ktorým si môžete svoj sedačkový výťah zladiť s priestormi, do ktorých ho potrebujete. Ako vidíte, v  tomto prípade si klienti zvolili bordové prevedenie sedačky, ktoré dopĺňa schodisko a schodiskové prvky rovnakej farby. Klientov veľmi kladne hodnotia aj skutočnosť, že samotná inštalácia prebieha rýchlo a neostáva po nás neporiadok, takže svoj čas môžete investovať do príjemnejších činností, než do upratovania.

Cena stoličkového výťahy Freelift

Ako vidíte aj pri uvádzanej inštalácii, určiť dopredu priemernú cenu stoličkového výťahu nie je možné. Vždy závisí od množstva faktorov akými sú napr. celková dĺžka vodiacej koľajnice, množstvo poschodí, množstvo potrebných zákrut, sklon dráhy, spôsob kotvenia, ale aj od špecifických požiadaviek klientov. Preto Vám vždy odporúčame využiť bezplatnú možnosť obhliadky Vašich priestorov našimi vyškolenými pracovníkmi, ktorí si s Vami prejdú Vaše požiadavky, očakávania, zamerajú a zhodnotia priestory a navrhnú optimálne riešenia na vytvorenie bezbariérového prístupu.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“