hello world!
Published: 10 marca, 2023

Výťah na schody – vhodný do domácností i do verejných priestranstiev

A ďalšie bezbariérové schodisko je na svete! Ak hľadáte jednoduchý výťah, uplatniteľný tak v interiéri ako v exteriéritak v klasickej domácnosti ako vo verejnom priestore, pozrite sa na stoličkový výťah Minivator 1000. Snúbi sa v ňom praktickosť, funkčnosť, bezpečnosť a elegancia. Veď posúďte sami.

 

Potrebujem vytvoriť bezbariérové jednoramenné schodisko na frekventované využívanie

Ako vidíte na priloženom zábere, v tomto prípade sme inštaláciu previedli cez vonkajšiu dráhu schodiska. Má to, samozrejme, praktický význam. Keďže ide o verejnú budovu, vedenie koľaje cez vonkajšiu dráhu ponecháva dostatočný priestor aj pre ostatných ľudí - popri zábradlí. Takže schodisko môžu súčasne využívať “peší” chodci ako aj osoby odkázané na výťahové zariadenie pre ŤZP. V tomto prípade to, samozrejme, umožňujú  aj solídnejšie (širšie) rozmery schodiska.

 

Prečo si vybrať výťah na schody Minivator?

 • ideálny pomocník na prepravu imobilných po schodisku s priamou dráhou (tzn. jednoramenné schodiská),
 • vhodný ako stoličkový výťah do paneláku, rodinného domu, ale aj do verejných budov,
  • využiteľný aj v interiéri aj v exteriéri,
 • disponuje viacerými bezpečnostnými prvkami:
  • citlivé okraje (tzn. zastaví sa akonáhle sa dostane do kontaktu s cudzím prvkom, predmetom či osobou na schodisku),
  • bezpečnostný pás,
  • pojazdný aj v prípade výpadku elektrického prúdu,
  • otočné sedadlo – pre bezpečnejšie a komfortnejšie nastupovanie a vystupovanie imobilnej osoby,
 • priestorovo úsporný,
  • má sklápateľné časti (opierka nôh, opierky rúk i samotná sedačka), čím sa v maximálnej možnej miere šetrí priestor pre ostatných členov domácnosti, resp. na schodisku.

 

Pre koho je tento jednoduchý výťah vhodný?

Áno. Na prvý pohľad pôsobí ako klasický „domáci výťah, ale ako sami vidíte, svojimi vlastnosťami je dokonalý aj pre verejné priestranstvo, prispôsobený a absolútne vhodný na časté použitie. Toto zariadenie je preto pomerne často vyhľadávané domácnosťami, kde treba opatrovať ľudí so zhoršenou mobilitou. Takže ak napr. opatrujete rodiča nad 80 a viac rokov, zbystrite pozornosť. No pochvaľujú si ho aj naši klienti so zhoršenou mobilitou v mladšom veku.

 

Aká je cena stoličkového výťahu Minivator 1000?

Ako ste si už asi pri našich inštaláciách zvykli, naše bezbariérové produkty sa vždy snažíme čo najviac klientom prispôsobiť na mieru. Stanoviť jednotnú a fixnú cenu stoličkového výťahu preto nie je možné. Odvíja sa od viacerých parametrov – v prípade takýchto výťahov na schody primárne od dĺžky dráhy, sklonu schodiska, v prípade iných typov výťahov aj od množstva potrebných zákrut, špecifických doplnkov a pod.

Skvelou správou však je, že finančný príspevok od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny sa zvýšil do maximálnej výšky až 98% (doteraz 95%), čím sa množstvo zdvíhacích zariadení stáva komfortne dostupných aj pre Vás.

Nonstop bezplatná infolinka

0800 199 060
Support develop by Greativity.sk