hello world!
Published: 16 júla, 2019

Ako sme inštalovali domáci výťah pre malé dievčatko a jej rodinu

Domáci výťah pre imobilných - Velcon

Na začiatku roka nás oslovila jedna milá rodinka z východného Slovenska s prosbou o pomoc. Nevedeli si dať rady s problémom, ktoré sú ako vo väčšine prípadov schody. V tomto projekte bolo našou hlavnou úlohou navrhnúť riešenie s cieľom odstrániť alebo prekonať tú najväčšiu prekážku a vytvoriť bezbariérové schodisko.

Ku každému klientovi pristupujeme s rešpektom a obdivom 

Každá inštalácia a spolupráca s nami je spätá s určitým životným príbehom našich klientov. Ku každému vždy pristupujeme s veľkým rešpektom a obdivom, že ľudia svoje životné osudy zvládajú tak statočne a sme vždy radi, keď im svojou troškou vieme čo najviac pomôcť a uľahčiť ich bežné dni, splniť aspoň základné potreby a požiadavky.

Hrdinkou príbehu je malé dievčatko a jej rodina 

V tomto príbehu je hlavnou hrdinkou malé dievčatko a jej rodičia, ktorých súčasťou každodenného života je starostlivosť o malú dcérku, ktorá je odkázaná na dýchací prístroj. Ten musí nosiť vždy so sebou a preto ani fungovanie, presun a manipulácia nie sú také jednoduché v priestore, ktorý na to nie je prispôsobený. Rodinka býva v staršom dome, kde bariérou sú hlavne schody a presun s dievčatkom do auta. Aj kvôli zime a nepriaznivému počasiu chceli prekážku vyriešiť tak, že z obývaného podlažia, kde dievčatko trávi najviac času by sa vedeli ľahko dostať do garáže, aby mohli dcérku v teple a suchu presunúť do auta a ľahšie sa s ňou dostať k lekárovi a kdekoľvek je potrebné.

Bezbariérové schody? Navrhli sme viacúčelový výťah pre imobilných

Na základe tejto predstavy vzišlo jednoznačné zadanie. Voľba rodinky a teda aj dôvera smerovala na k nám do Velconu. Máme za sebou viaceré inštalácie a skúsenosti, preto sme sa s radosťou a poctou rozhodli popasovať aj s týmto zadaním. Navrhli sme rodinke riešenie s inštaláciou zariadenia s viacerými možnosťami a vysokou variabilitou, ktorou je zvislá plošina ARITCO 7000 zo švédska, ktorý dokonale vyhovoval a spĺňal požiadavku rodiny do najmenších detailov. Riešenie sa ukázalo ako správna voľba a rodina bola s nášho návrhu potešená.

Na fotografiách môžete vidieť umiestnenie výťahovej plošiny, ktorá je doslova výťahom pre imobilných, vozíčkárov a môže slúžiť aj ako domáci výťah na rôzne účely. Pre montáž tohto výťahu nie je nutná žiadna základová jama, stačí len rovná spevnená plocha a je možné ho inštalovať v interiéri aj exteriéri. Zariadenie obsahuje záložný zdroj energie a je celkovo prispôsobiteľný požiadavkám a potrebám rodiny. Vždy ho vieme vyskladať podľa vašich predstáv a na mieru (dizajn, funkcionality, ovládanie, zabezpečenie a iné).

Už dnes sa rodinka môže tešiť a výťah plne používať 

K dokonalému vzhľadu ešte predsa len chýba dokončenie stavebných úprav na dome a nanášanie finálnej fasády, čo vidieť aj na fotografiách. My však vieme, že šikovní a pracovití východniari stihnú dať do jesene všetko do poriadku. Rodinke však môže zvislá plošina ARITCO 7000 dobre slúžiť už dnes a môžu ju plne a pokojne používať.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk