hello world!
Zverejnené: 28 augusta, 2020

Bezbariérový prístup vďaka schodiskovej plošine Logic

Plošina pre vozíčkarov

Nie je tomu tak dávno, čo sme v spolupráci s nadáciou Supra realizovali spoločný projekt. Tentokrát si ukážeme bezbariérové riešenie z okresu Ružomberok. V jednom z  tunajších zdravotníckych zariadení potrebovali vytvoriť bezbariérový vstup - pomôcť s  prekonávaním schodiska. Po zvážení možností sme vybrali schodiskovú plošinu typu Logic.

Nápomocná plošina pre imobilných

Šikmý výťah typu Logic je praktické samoobslužné zdvíhacie zariadenie umožňujúce bezbariérový prístup pre imobilných. Svoje uplatnenie nachádza tak v interiéroch ako aj v exteriéroch. Kotví sa buď priamo do schodov alebo do steny, vždy podľa priestorových možností konkrétneho klienta. Tak ako všetky naše zariadenia, aj táto schodisková plošina má množstvo výhod: dokážeme Vám ju dodať ihneď, prispôsobiť ju priestorovým podmienkam (tzn. vytvárame plošiny rôznych rozmerov), klient je pri obsluhe tohto zariadenia plne samostatný (riadenie plošiny prebieha buď prostredníctvom tlačidiel umiestnených priamo na plošine alebo pomocou priloženého ovládača), je prispôsobená aj nadmernému dennému používaniu, preto po nej často siahajú aj verejné inštitúcie ako úrady, školy, či nemocnice, zdravotnícke zariadenia a pod.

Šikmá schodisková plošina - Logic

Bezbariérový vstup do budovy – spokojní klienti i pacienti

V tomto prípade sme plošinu pre imobilných Logic inštalovali do zdravotníckeho zariadenia, v ktorom potrebovali vytvoriť bezbariérový vstup do budovy pre všetkých klientov. Ako vidíte aj na priložených záberoch, aj napriek relatívne širokému schodisku sme zvolili práve „ultra“ úzku plošinu Logic, keďže sme ju situovali do priestoru, ktorý denne navštevuje množstvo ľudí – pacientov, ich rodinných príslušníkov a návštevníkov. V rámci našich projektov sa vždy snažíme hľadať riešenia, ktoré budú nielen funkčné, ale aj estetické. Veríme, že sa nám to podarilo aj v tomto prípade. Elegantný dizajn zvolenej schodiskovej plošiny pôsobí nenápadne a nerušivo, veď posúďte sami.

Pre zjednodušenie si môžeme zhrnúť výhody tohto šikmého výťahu a našich služieb:

 • využitie v interiéri i v exteriéri,
 • podporuje samostatnosť klienta,
 • elegantný dizajn,
 • rýchle dodanie,
 • vďaka náhradnej batérii slúži naďalej, aj v prípade výpadku elektrického prúdu,
 • poskytujeme nonstop servis a promptné služby,
 • individuálny prístup, pravidelné prehliadky zariadení, regionálny servis,
 • pôsobnosť na celom území Slovenskej republiky.


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Nonstop bezplatná infolinka

  0800 199 060
  Support develop by Greativity.sk