hello world!
Zverejnené: 28 februára, 2020

Schodiskový výťah – zvýšená sloboda a kvalita pri každodenných úkonoch

Schodiskový výťah pre imobilných

Rodinný dom, ktorý potreboval prepojiť vrchné poschodie s prízemím. Aj takto by sa v skratke dal popísať náš nedávno zrealizovaný bezbariérový projekt. U klienta z trnavského okresu nastala potreba prepojenia spodnej a hornej časti rodinného domu, komfortné a bezpečné presuny pre domáceho člena v seniorskom veku. Keď sme si prezreli interiér, voľba bola jasná – schodiskový výťah Flow 2.

Kompenzačná pomôcka Flow 2 – množstvo výhod v jednom produkte

Stoličkový výťah Flow 2 je v poslednej dobe veľmi žiadaný. Výhod a priaznivých špecifík má hneď viacero. Frekventovane po ňom siahajú zákazníci, ktorí potrebujú presun po strmých schodiskách, keďže je konštruovaný tak, že zvláda aj extra strmé stúpania. Ďalšou silnou skupinou sú zákazníci, ktorí „bojujú” s priestorovými limitmi – schodiskový výťah Flow 2 totiž dokáže fungovať a prechádzať už 61 cm úzkym priestorom (i tým schodiskovým). Pochvaľujú si ho aj kvôli pohodliu a bezpečnosti – disponuje totiž špičkovým ergonomicky tvarovateľným sedadlom a opierkami na ruky, ktorú sú jednak komfortné, ale zároveň zvyšujú bezpečnosť počas jazdy. Ďalším artiklom, ktorý dodáva ešte vyšší level pohodlnosti je aj elektrické otáčanie sedadla počas jazdy, pri nastupovaní a vystupovaní.

Ako vidíte aj na priložených fotografiách, tento schodiskový výťah sme inštalovali do staršieho rodinného domu po čiastočnej rekonštrukcii. Inštaláciu vždy plne prispôsobujeme konkrétnym podmienkam. V tomto prípade sme zvolili, veríme, šikovné riešenie – umiestnili sme ho priamo do schodov pomocou tzv. „stojok“.

Týmto prepojením priestorov klientka získala väčšiu slobodu presunov medzi poschodím a prízemím. Dom jej tak otvoril oveľa viac možností na každodenný pohyb bez toho, aby bola na niekoho odkázaná.

Schodiskový výťah Flow 2

Ovládanie je jednoduché, po každej inštalácii klientov vždy zaškolíme, aby zariadenie vedeli používať – priamo oni, či ich rodinní príbuzní alebo osoby, ktoré na zariadenie majú dosah.

Aj výťah na schody môže byť elegantným bytovým doplnkom

Iste ste už postrehli, že dizajn Flow 2 je opäť elegantný a minimalistický. Zároveň, ďalšou z výhod tohto produktu sú možnosti jeho variácie – klienti si môžu zvoliť farebné prevedenie, ktoré im vyhovuje, ladí s interiérom. Vybrať si môžete tak farbu sedačky ako i celej konštrukcie, resp. vodiacej koľajnice.

Na priložených záberoch si môžete všimnúť výťah v rozloženom i v zloženom, resp. sklopenom stave. Už na prvý pohľad je zrejmé, koľko miesta pre bežný pohyb návštev (napr. hravých vnúčat) dokážete jednoduchým úkonom ušetriť.

Cena domáceho výťahu na schody

Tak aj pri iných kompenzačných pomôckach, ani Flow 2 nie je výnimkou a jeho cena sa nedá stanoviť fixne. Vždy závisí od konkrétnych dispozičných možností klienta (dĺžky, veľkosti, sklonu schodiska, množstva schodov, resp. schodísk a pod.). V prípade, že nad ním uvažujete, ozvite sa nám. Vysvetlíme Vám výhody a cenovú ponuku pre Vás pripravíme bezplatne.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk