Šikmá schodisková plošina - Prešovská univerzita

Šesť schodov. Pre niektorých z nás samozrejmosť a pre iných obrovská výzva. Na toto číslo sa plne zdravý človek väčšinou ani nepozrie, ale pre imobilného človeka môže 6 schodov znamenať obrovský problém.

A presne s touto výzvou, akou donedávna bolo 6 schodov vo vstupných priestoroch na Prešovskej univerzite v Prešove, bojovali viacerí študenti. Spolu s predstaviteľmi univerzity sme sa zamysleli, ako pomôcť imobilným študentom pri prekonávaní tejto každodennej výzvy. Po veľmi krátkej, ale odbornej úvahe, sme dospeli k výsledku. Vypracovali sme bezbariérový projekt, ktorého realizácia aj vďaka našej skúsenosti netrvala dlho. Nakoniec sme sa rozhodli využiť a inštalovať šikmú schodiskovú plošinu do priestoru. Na miesto, kde bolo dovtedy barierové obmedzenie, šesť náročných schodov.

Šikmá schodisková plošina = ideálna voľba

V tomto prípade inštalácia šikmej schodiskovej plošiny na priamy smer dráhy bola ideálna na využitie modelu šikmej schodiskovej plošiny V64 od spoločnosti Vimec. Tento typ plošiny je primárne určený pre ľudí a ich prepravu, ktorí sú odkázaní na invalidný vozík. Veľkou a nezameniteľnou výhodou tohto výťahu je, že inštalácia si nevyžaduje rozsiahle a komplikované stavebné úpravy. Preto sme aj vďaka premyslenému ukotveniu do steny a stojok na schody mohli inštaláciu realizovať v priebehu pár hodín.Svojím premysleným a moderným dizajnom zapadne do každého typu interiéru. V tomto prípade aj na takom mieste, ako je akademická pôda.

Vždy veľmi radi pomôžeme pri každodennom prekonávaní vašich bariér, a to na akomkoľvek mieste. O to viac nás teší, že sme mohli byť súčasťou projektu, ktorý nie len pomáha, ale prináša uľahčenie do života aj našim šikovným študentom a študentkám, ale aj všetkým návštevníkom akademickej pôdy.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“