hello world!
Published: 28 apríla, 2020

Šikmá schodisková sedačka – bezbariérový prístup v interiéri či v exteriéri

Šikmá schodisková sedačka (výťah) pre imobilných

V minulom článku sme vám predstavovali inštaláciu z rady výťahov Minivator 1000. Tentokrát sa pozrieme, ako sme pred nejakým časom inštalovali schodiskový výťah pre klienta z trebišovského okresu. Mal problém dostať sa zo svojho  domu k lekárovi, na pravidelné zákroky, ktoré musí absolvovať aspoň trikrát týždenne. Keďže išlo o schodisko s ostrou zákrutou, zvolili sme schodiskovú sedačku typu Minivator 2000.

Výťah na schody Minivator 2000

Tento produkt je u nás žiadaný primárne zákazníkmi, ktorí majú netradične riešené schodiská. Zvláda ostré zákruty, špirálovité schodiská a aj veľmi úzke schodištia. Ako vidíte aj na priložených záberoch, aj náš klient disponuje pomerne úzkym schodiskom so strmším sklonom a aj s ostrou zákrutou. Tento typ výťahu na schody je plne prispôsobený takýmto podmienkam a bezproblémovo ich zvláda. V tomto prípade je výhodou hlavne špeciálne tvarovaná sedačka, ktorá sa dokáže vytočiť aj v ostrej úzkej zákrute.

Vodiacu koľajnicu tvoria dve okrúhle trubky s priemerom len 40 mm. Uchytávame ich priamo do schodiska pomocou samonosných spojok. Podľa typu schodiska prispôsobujeme aj jej dráhu – buď môže lemovať vnútornú stranu schodiska (tzn. kopíruje zábradlie) alebo je „ťahaná“ popri stene. Ani v jednom z uvedených prípadov nie sú potrebné žiadne zdĺhavejšie stavebné úpravy schodiska či jeho okolitého priestoru. Inštalácia teda prebieha pomerne rýchlo.

Tým, že v tomto prípade sme spomínaný domáci schodiskový výťah inštalovali do exteriéru, aby klient mohol pravidelne vychádzať z domu na potrebné vyšetrenia, absolvovať nevyhnutné zákroky a pod. a pohodlne sa vrátiť domov, využívali sme nerezové koľajnice, ktoré odolávajú akýmkoľvek vonkajším podmienkam. Podobne je nepriazni počasia plne prispôsobená aj samotná sedačka, ktorá zvláda tak extrémne horúčavy ako aj chladné zimy. Napriek tomu, že tak po vizuálnej stránke možno nepôsobí, je dizajnovaná a konštruovaná práve pre exteriér a jeho rôznorodé podmienky. Nadčasovosť, elegancia a minimalizmus. Všetky spomínané vlastnosti sa tvorcovia snažili zosnúbiť a aplikovať ich nielen pri interiérových, ale aj pri exteriérových inštaláciách.

Farebnosť sedačky prispôsobíme vašim preferenciám

Zároveň, ako ste si určite všimli, farba sedačky je variabilná – tzn. môžete si vybrať takú, aká vyhovuje Vášmu okolitému prostrediu. My sme sa ju snažili zladiť so zábradlím. Klient bol spokojný, celý schodiskový výťah ladí s okolím a pôsobí tak celkom prirodzene. Okrem samotnej sedačky vieme podľa Vašich preferencií farebne prispôsobiť aj vodiacu koľajnicu.

 

Domáci stoličkový výťah – orientačná cena

Ako ste si už zvykli, ani v prípade schodiskovej sedačky Minivator 2000 nedokážeme stanoviť jej cenu fixne. Vždy závisí od konkrétnych podmienok a špecifických požiadaviek klienta. Finálna suma sa odvíja od celkovej dĺžky vodiacej koľajnice, typu schodiska, sklonu dráhy, množstva potrebných kotvení a pod. Tak ako aj v iných prípadoch, aj pri schodiskovom výťahu Minivator 2000 Vám odporúčame ozvať sa nám. Naši vyškolení pracovníci prídu na obhliadku Vašich priestorov, navrhnú optimálne riešenia a vytvoria konkrétnu ponuku. Cenovú kalkuláciu s obhliadkou robíme, samozrejme, bezplatne.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Nonstop bezplatná infolinka

    0800 199 060
    Support develop by Greativity.sk