Stropný zdvihák pre imobilných

Inštalujeme aj počas pandémie koronavírusu. Samozrejme, s prísnymi hygienickými opatreniami, aby naši klienti i zamestnanci boli čo najviac chránení. Pomáhať však treba. Preto sme nedávno našim klientom do domácnosti priniesli šikovného pomocníka – stropný zdvihák typu Human Care.

Stropný zdvihák pre imobilných

Pred časom nás oslovila rodina, ktorá potrebovala vyriešiť nepriaznivú situáciu a pomôcť s presunmi imobilného člena domácnosti priamo v ich príbytku. Ako ste si už istotne všimli na priložených záberoch zo spomínanej inštalácie, potrebovali sme efektívne prepojiť prechodovú chodbovú časť so všetkými izbami v byte, vrátane jeho sanitárnej časti (kúpelňa a WC). Tým pádom sme siahli po tzv. systéme prehupu, ktorý je na takéto inštalácie najoptimálnejším riešením. Rovnako ste asi postrehli netradičnú točitú zákrutu, ktorú čoraz častejšie začleňujeme do našich inštalácií. Vďaka nej dokážeme dosiahnuť plynulejší prechod dvoch prepojených miestností. Samozrejme, dalo by sa to riešiť aj dvomi koľajami, ale to by znamenalo prehupnutie sa z jednej koľaje na druhú, ktoré nám v tomto prípade odpadá.

Celkovo platí, že takáto zákruta sa využíva v prípadoch, kedy klient nepotrebuje v miestnosti portálové riešenie (využívajúce celú plochu miestnosti), ale chce len presné vymedzenie konkrétnej dráhy. Využíva sa teda hlavne v prechodových miestnostiach alebo tam, kde nie je dostatok miesta na portálové riešenie.

Stropný zdvihák pre imobilných - Zákruta

Množstvo benefitov v jednom bezbariérovom zariadení

Takže to, že stropný zdvihák Human Care je veľmi nápomocné zariadenie určené na zdvíhanie a presun imobilných osôb už viete. Ale možno ste nevedeli, že sa využíva aj na rehabilitácie a nácviky chôdze. Používa sa tak v domácnostiach pri domácom cvičení ako aj v profesionálnych zariadeniach – nemocniciach, rehalibitačných centrách a pod. Pochvaľujú si ho preto tak samotní používatelia (imobilné osoby), lekári, fyzioterapeuti a odborní pracovníci, ale hlavne členovia domácností či opatrovatelia, ktorí sa o imobilné osoby starajú. Tým, že uľahčuje zdvíhanie a presuny ľudí s handicapom, výrazne šetrí, resp. menej zaťažuje chrbticu, kĺby a celkové presilenie. keďže sa nachádza v  stropných častiach, nezaberá v miestnostiach miesto a nepôsobí rušivo.

V skratke možno výhody stropného zdviháku Human Care zhrnúť takto:

 • vytvorenie bezbariérového prístupu,
 • zjednodušené zdvíhanie a premiestňovanie imobilnej osoby napr. po byte,
 • komfortné presuny imobilného pacienta napr. z poste do kúpeľne, na WC, či do ostatných častí bytu, resp. zariadenia,
 • možnosť sprchovania a kúpania imobilnej osoby priamo v priloženom vaku,
 • šetrenie opatrovateľa,
 • bezpečnosť,
 • nenápadný dizajn,
 • nonstop servis,
 • pravidelné prehliadky zariadení, regionálny servis, dostupnosť náhradných dielov, promptné služby,
 • individuálny prístup a pôsobnosť na celom Slovensku.

Stropný zdvihák pre imobilných - Chodba

Cena stropného zdviháku

Ako už dobre viete, každá z našich inštalácií sa našim klientom prispôsobuje „na mieru“. Takže nedokážeme stanoviť jednotnú cenu. Vždy sa odvíja od viacerých faktorov ako napr. dĺžky vodiacej koľajnice, množstva potrebných prehupov, spôsobu kotvenia (tento koľajnicový systém sa kotví vždy podľa priestorových možností klienta – do stropu, do bočných stien alebo sa dajú vytvoriť aj špeciálne pomocné konštrukcie) a i.. Preto Vám vždy odporúčame ozvať sa nám a dohodnúť si bezplatnú obhliadku našimi vyškolenými pracovníkmi, predostrieť im svoju predstavu, vypočuť si možné návrhy a odporúčania. Samozrejme, takéto obhliadky robíme v rámci celého územia Slovenska bezplatne.


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“