Zdvíhacia plošina pre imobilných - Strategos

Pred časom nás oslovil náš (už) klient z Vranova nad Topľou. Žiaľ, po amputácii nohy potreboval nájsť vhodné riešenie – vytvoriť preňho bezbariérový prístup, aby sa mohol premiestňovať z domu do záhrady svojpomocne. Spoločne sme sa nakoniec rozhodli pre zvislú zdvíhaciu plošinu STRATEGOS.

Zdvižná plošina na schody – uľahčenie pohybu pre tých, ktorí to najviac potrebujú

Pomocou tohto výťahu na schody sa dokážu (aj úplne samostatne) prepravovať osoby na invalidnom vozíku. Keďže je vyrábaný z pozinkovaného kovu, je použiteľný tak v interiéri ako aj v exteriéri. Ako vidíte na priložených záberoch, náš klient ho využíva na presuny z rodinného domu do záhrady a okolia. Vďaka antikoróznym vlastnostiam zvláda aj vonkajšie prostredie a výrazné výkyvy teplôt – chlady, mrazy či dažde.

Z fotografií viete vyčítať, že pôvodné klasické schodisko, ktoré donedávna plnilo svoj účel na 100%, bolo potrebné prispôsobiť novej životnej situácii. Pri návrhu sme zvažovali viaceré možnosti – cez exteriérové stoličkové výťahy priamo na schody až po výsledný návrh, teda zvislú zdvižnú plošinu. Keď sme vzali do úvahy, že v prípade stoličkového výťahu by bolo nutné presadanie na výťah a namáhavé ručné vynášanie invalidného vozíka, voľba ostala jasná. Pri zvislej zdvíhacej plošine STRATEGOS sa tieto „komplikácie” odbúrali a klient je premiestňovaný priamo spolu s vozíkom.

Zvislá zdvíhacia plošina pre vozíčkarov

Ďalšou výhodou je, že jej inštalácia je jednoduchá a nevyžaduje si náročnejšie stavebné úpravy. V klientovom prípade sme museli odstrániť predné zábradlie, pričom na jeho miesto sme inštalovali zdvižnú plošinu. Jedinou podmienkou pri montáži tohto typu plošín je, že na mieste motorickej časti sa musí nachádzať betónová plocha. No výkopovú jamu či prestrešenie robiť netreba. Takže samotná montáž prebieha naozaj rýchlo.

Cena zdvíhacej plošiny

Tak ako pri ostatných kompenzačných pomôckach, ktoré ponúkame, ani cena zdvíhacej plošiny sa nedá stanoviť paušálne. Závisí od viacerých faktorov – dĺžky zdvihu (vieme ju prispôsobiť až do 3 metrov), využitých materiálov (opláštenie kabíny polykarbonátom alebo bezpečnostným sklom) a pod. V prípade, že nad ňou rozmýšľate, ozvite sa nám. Cenovú ponuku pre Vás pripravíme zadarmo.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“